26

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Παναχαϊκή ξύλο: Επεισόδια στην Πάτρα μετά την ήττα από τον Λεβαδειακό

Παναχαϊκή ξύλο: Επεισόδια στην Πάτρα μετά την ήττα από τον Λεβαδειακό

Παναχαϊκή ξύλο: Μπουκάλια νερού εκτοξεύτηκαν προς το πούλμαν, ενώ υπήρξαν και έντονες αποδοκιμασίες.

Παναχαϊκή ξύλοΣε έξαλλη κατάσταση ήταν οι οπαδοί της Παναχαϊκής ύστερα από την ήττα της ομάδας τους με 2-1 από τον Λεβαδειακό. Έτσι, αρκετά άτομα περίμεναν την αποστολή να επιστρέψει στην Πάτρα και τα πράγματα δεν άργησαν να ξεφύγουν. Αρχικά, το συγκεντρωμένο πλήθος δεν άφηνε τους παίκτες να κατέβουν από το πούλμαν. Μπουκάλια νερού εκτοξεύτηκαν προς το πούλμαν, ενώ υπήρξαν και έντονες αποδοκιμασίες. Όταν οι παίκτες κατάφεραν να βγουν από το πούλμαν τα πράγματα ξέφυγαν περισσότερο και σύμφωνα με πληροφορίες έπεσε και ξύλο. Είναι χαρακτηριστικό ότι στο σημείο έσπευσε η αστυνομία και οι παίκτες δίνουν κατάθεση στις Αρχές για όσα διαδραματίστηκαν.

Στα του αγώνα που φυσικά περνά σε δεύτερη μοίρα, οι Βοιωτοί μπήκαν χαλαρά και το πλήρωσαν. Ο Λιάγκας πούλησε την μπάλα, ο Σιατραβάνης έγινε κάτοχος, σούταρε, η μπάλα βρήκε στο πόδι του Παντελιάδη και κατέληξε στα δίχτυα του Μπάγιτς. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν αμέσως να πιέζουν για να γυρίσουν το ματς. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μονόλογος του Λεβαδειακού και το γκολ δεν θα αργούσε να έρθει. Και ήρθε στο 72′. Βαθιά μπαλιά του Παντελιάδη, ο Συμελίδης κατέβασε και με σουτ πέρασε την μπάλα κάτω από τα πόδια του Ατανάτσκοβιτς για το 1-1. Άμεσα ήρθε και το 2-1. Ο Πατάπης έσπρωξε τον Μάντζιο, αυτός έπεσε στο έδαφος και ο ρέφερι από την Δράμα, Πουλικίδης έδειξε την άσπρη βούλα. Ο έμπειρος επιθετικός στο 78′ το μετέτρεψε σε γκολ και έκανε την ολική ανατροπή. Διαδικαστικό χαρακτήρα είχαν τα τελευταία λεπτά αφού οι φιλοξενούμενοι που ήταν χωρίς προπόνηση από την Τετάρτη, δεν είχαν δυνάμεις να αντιδράσουν.