19

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Υπάλληλος ασφαλείας υποστηρίζει ότι χτυπήθηκε από τον Σέρχιο Αγουέρο! (vid)

Υπάλληλος ασφαλείας υποστηρίζει ότι χτυπήθηκε από τον Σέρχιο Αγουέρο! (vid)

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου Όλα συνέβησαν στην αναμέτρηση Μπόρνμουθ – Μάντσεστερ Σίτυ. Το σκορ βρισκόταν στο 1-1, και όλα έδειχναν πως οι γηπεδούχοι θα έπαιρναν μια σπουδαία ισοπαλία, παρά το γεγονός πως ήταν καλύτεροι κατά διαστήματα και έχασαν μεγάλες ευκαιρίες. Ο Ραχίμ Στέρλινγκ, όμως, σκόραρε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων και έδωσε τη νίκη […]

KUN

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου

Όλα συνέβησαν στην αναμέτρηση Μπόρνμουθ – Μάντσεστερ Σίτυ.

Το σκορ βρισκόταν στο 1-1, και όλα έδειχναν πως οι γηπεδούχοι θα έπαιρναν μια σπουδαία ισοπαλία, παρά το γεγονός πως ήταν καλύτεροι κατά διαστήματα και έχασαν μεγάλες ευκαιρίες.

Ο Ραχίμ Στέρλινγκ, όμως, σκόραρε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων και έδωσε τη νίκη στους «Πολίτες».

Οι ποδοσφαιριστές του Πεπ Γκουαρντιόλα, έτρεξαν να πανηγυρίσουν το τέρμα μαζί με τους φιλάθλους τους. Εκεί, διάφοροι οπαδοί μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο με τους υπαλλήλους ασφαλείας να προσπαθούν να τους απωθήσουν, ενώ έγιναν και δύο συλλήψεις.

Μάλιστα, ο Στέρλινγκ δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε από το παιχνίδι.

Η αστυνομία του Ντόρσετ, εξέδωσε ανακοίνωση για το επεισόδιο, στην οποία αναφέρει:

«Μετά το γκολ, ακολούθησαν ενθουσιώδεις πανηγυρισμοί, με οπαδούς από το Μάντσεστερ να εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο. Δύο άντρες οπαδοί συνελήφθησαν. Οι υπάλληλοι μας, εξετάζουν το κλειστό κύκλωμα τηλεόρασης ώστε να αποφασίσουν εάν έγιναν επιθέσεις

Ο Σέρχιο Αγουέρο, τον οποίο κατήγγειλε ένας φύλακας για επίθεση, διέψευσε τα όσα λέγονται, μέσω Twitter.

«Σπουδαία νίκη! Όσον αφορά αυτή την ιστορία με τον φύλακα, δεν χτύπησα κανέναν, αυτός ο ισχυρισμός είναι λάθος και οι εικόνες από την τηλεόραση το αποδεικνύουν.»

Ανακοίνωσε εξέδωσε και η γηπεδούχος Μπόρνμουθ, κάνοντας λόγο για παρεξήγηση, τονίζοντας πως δεν συνέβη καμία επίθεση προς τους φύλακες.