26

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Παναθηναϊκός: Είδε άσπρη μέρα λόγω … Λέτο! (Video)

Παναθηναϊκός: Είδε άσπρη μέρα λόγω … Λέτο! (Video)

Σε έναν άσπρο από το χιόνι αγωνιστικό χώρο, ο Παναθηναϊκός επικράτησε της Κέρκυρας δύσκολα με 1-0. Χρυσός σκόρερ ο Σεμπάστιαν Λέτο στο 83′. Το ματς Ο ΠΑΟ απείλησε πρώτα στο 10′ με τον Μολέδο να μην μπορεί να σκοράρει από πολύ κοντά (έδιωξε ο Σπίνουλας) και στο 24′ με τον Κουρμπέλη να σημαδεύει με δυνατό […]

leto

Σε έναν άσπρο από το χιόνι αγωνιστικό χώρο, ο Παναθηναϊκός επικράτησε της Κέρκυρας δύσκολα με 1-0. Χρυσός σκόρερ ο Σεμπάστιαν Λέτο στο 83′.

Το ματς

Ο ΠΑΟ απείλησε πρώτα στο 10′ με τον Μολέδο να μην μπορεί να σκοράρει από πολύ κοντά (έδιωξε ο Σπίνουλας) και στο 24′ με τον Κουρμπέλη να σημαδεύει με δυνατό σουτ το δοκάρι των Φαιάκων.

Η πυκνή χιονόπτωση δυσκόλεψε τις προσπάθειες των παικτών στα υπόλοιπα λεπτά του α’ μέρους με την Κέρκυρα να… βολεύεται με αυτό το 0-0.

Η χιονόπτωση συνέχιζε και ολοένα και δυνάμωνε και Ποδόσφαιρο δεν παιζόταν.

Σχεδόν αδιάφορο το υπόλοιπο του ματς αφού το χιόνι δυνάμωνε και οι δυνάμεις και αντοχές των παικτών εξασθενούσαν.

Τελικά ο ΠΑΟ βρήκε το γκολ της νίκης χάρη σε μια κεφαλιά του Λέτο στο 83′ ο οποίος αποθεώθηκε κατά την αλλαγή του στις καθυστερήσεις.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Οδ. Βλαχοδήμος, Μέστο, Μολέδο, Κουτρουμπής(69′ Π. Βλαχοδήμος), Χουλτ, Κουρμπέλης, Λουντ, Βιγιαφάνιες(86′ Μαρινάκης), Μπουμάλ, Λέτο(90+3′ Ρέις), Μπεργκ

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Ιωάννου, Ζαραδούκας, Βενέτης, Σπίνουλας, Σιόντης, Ανδρεόπουλος(85′ Γκόμες), Ζορμπάς, Γεωργίου(91′ Παμλίδης), Κόντος(69′ Επστάιν), Ντουαλά