26

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Ήττα της Εθνικής Ελλάδος σε ένα «κρύο» ΟΑΚΑ
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ήττα της Εθνικής Ελλάδος σε ένα «κρύο» ΟΑΚΑ

Δεν τα κατάφερε η Εθνική Ελλάδος στο φιλικό με την Ελβετία, αν και προσπάθησε για ένα νέο ξεκίνημα. Η ελληνική ομάδα έχασε με 0-1, κάνοντας ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, αν και ο Μίκαελ Σκίμπε παρέταξε τη «βασική» ενδεκάδα. Τα κύρια προβλήματα ήταν στην επίθεση, δημιουργώντας ελάχιστες φάσεις. Διαβάστε ακόμα: Έξαλλη η Στεφανίδη – Τα «βάζει» με το […]

Δεν τα κατάφερε η Εθνική Ελλάδος στο φιλικό με την Ελβετία, αν και προσπάθησε για ένα νέο ξεκίνημα.

Η ελληνική ομάδα έχασε με 0-1, κάνοντας ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, αν και ο Μίκαελ Σκίμπε παρέταξε τη «βασική» ενδεκάδα. Τα κύρια προβλήματα ήταν στην επίθεση, δημιουργώντας ελάχιστες φάσεις.

Να σημειωθεί πάντως πως, παρότι στο 59′ έβαλε γκολ, ούτε η Ελβετία ήταν πολύ καλύτερη. Αυτό που αξίζει να τονισθεί είναι ότι οι θεατές δεν ξεπερνούσαν τους 2.000.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερο με την Εθνική Ελλάδος να εμφανίζει πτώση από τα πρώτα λεπτά που σφύριξε το δεύτερο ημίχρονο. Εκεί ήταν που η Ελβετία κατάφερε να βάλει το γκολ της νίκης.

Η Ελλάδα δεν αντέδρασε, πέραν μιας φάσης στο 76′, με τους Ελβετούς να φεύγουν με το διπλό, από τη φιλική αναμέτρηση.