26

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Πρωταθλητές Ελλάδας οι «πράσινοι», για τον Παύλο!

Πρωταθλητές Ελλάδας οι «πράσινοι», για τον Παύλο!

Πρωταθλητές Ελλάδος οι “πράσινοι” – Ένταση σημειώθηκε πριν την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, με την “ερυθρόλευκη” αποστολή να αποχωρεί για τα αποδυτήρια και να επιστρέφει στο παρκέ μετά από λίγα λεπτά. Αφιερωμένο στον αξέχαστο Παύλο Γιαννακόπουλο το “πράσινο” σκήπτρο! Ο Παναθηναϊκός είναι πρωταθλητής Ελλάδας και για τη σεζόν 2017-18. Νίκος Παππάς και Μάικ Τζέιμς έλαμψαν […]

Πρωταθλητές Ελλάδος οι “πράσινοι” – Ένταση σημειώθηκε πριν την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, με την “ερυθρόλευκη” αποστολή να αποχωρεί για τα αποδυτήρια και να επιστρέφει στο παρκέ μετά από λίγα λεπτά.

Αφιερωμένο στον αξέχαστο Παύλο Γιαννακόπουλο το “πράσινο” σκήπτρο!

Ο Παναθηναϊκός είναι πρωταθλητής Ελλάδας και για τη σεζόν 2017-18.

Νίκος Παππάς και Μάικ Τζέιμς έλαμψαν στο ΟΑΚΑ και χάρη στο σπουδαίο δεύτερο ημίχρονο που έκαναν, έφεραν το 84-70.

Το 37ο πρωτάθλημα της ιστορίας τους, είναι γεγονός.

Ξέσπασε σε λυγμούς ο Θανάσης Γιαννακόπουλος (pics)

«Πρωτάθλημα για τον Παύλο Γιαννακόπουλο» αναφώνησαν παίκτες, προπονητικό τιμ και οπαδοί του Παναθηναϊκού κατά τη διάρκεια της προπόνησης των «πρασίνων» την παραμονή του 5ου και τελευταίου τελικού της φετινής Basket League.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός έδειχνε ότι το ματς θα ήταν ντέρμπι μέχρι το τέλος, όμως στο δεύτερο μισό του αγώνα ήρθε το «χάος». Με ένα επιμέρους 53-35, οι «πράσινοι» διέλυσαν κάθε ελπίδα των φιλοξενούμενων, οι οποίοι απείλησαν με αποχώρηση από το ματς στην ανάπαυλα του αγώνα και έτσι τους… γύρισε

Τα δεκάλεπτα: 14-15, 31-35, 60-50, 84-70.

Παναθηναϊκός: Σίνγκλετον 9 (17 ριμπάουντ), Γκιστ 11, Λοτζέσκι 12 (1), Καλάθης 9 (1), Αντετοκούνμπο 4, Ρίβερς 6 (2), Τζέιμς 18 (1), Παππάς 13 (1), Βουγιούκας 2, Λεκαβίτσιους, Όγκαστ, Μήτογλου.

Ολυμπιακός: Σπανούλης 11 (1), Μιλουτίνοβ, Πρίντεζης 13 (2), Παπανικολάου 6 (1), ΜακΛίν 16, Παπαπέτρου 2, Στρέλνιεκς 2, Ρόμπερτς 13 (2), Μπόγρης 2, Ουίλτζερ 5.