03

Μαΐου 2024

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Μέσι τάκλιν: Παραλίγο… τραγωδία για τον Αργεντίνο – Δείτε το βίντεο

Μέσι τάκλιν: Παραλίγο… τραγωδία για τον Αργεντίνο – Δείτε το βίντεο

Μέσι τάκλιν: Τραγικό το συμβάν με τον Λιονέλ Μέσι λίγο πριν τη λήξη του αγώνα στο Νάσβιλ

Η Ίντερ Μαϊάμι βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο Νάσβιλ από την τοπική ομάδα στο πρώτο ματς για τους «16» του CONCACAF Champions League, αλλά χάρη στους δύο μεγαλύτερους σταρ της ισοφάρισε σε 2-2 και έχει τη ρεβάνς στην έδρα της σε μια εβδομάδα (14/3). Ο Τζέικομπ Σάφελμπεργκ στο 4’ και το 46’ έδωσε μεγάλο προβάδισμα στους γηπεδούχους. Ωστόσο, ο Λιονέλ Μέσι με υπέροχο πλασέ στο 52’ μείωσε και στο πέμπτο λεπτό καθυστερήσεων ο Λουίς Σουάρες με κοντινή κεφαλιά ισοφάρισε στο τελικό 2-2.

Η στιγμή που έμεινε από το ματς είναι το μαρκάρισμα που δέχθηκε ο Μέσι από αντίπαλό του, ο οποίος στην προσπάθειά του να απομακρύνει, τον χτύπησε άτσαλα με τους πάντες να τρομάζουν προς στιγμή. Ο Αργεντινός έμεινε στο χορτάρι, έχοντας εμφανείς εκφράσεις πόνου, οι γιατροί τον εξέτασαν, αλλά συνέχισε κανονικά το ματς μέχρι το φινάλε καθησυχάζοντας τους πάντες.