27

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο έντονος διάλογος του με τον πρόεδρο της Αλ Χιλάλ

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο έντονος διάλογος του με τον πρόεδρο της Αλ Χιλάλ

Κριστιάνο Ρονάλντο: Έστελνε φιλιά στους οπαδούς της Αλ Χιλάλ

Χθες (1/12) στην αναμέτρηση της Αλ Χιλάλ κόντρα στην Αλ Νασρ, του Κριστιάνο Ρονάλντο, για την 15η αγωνιστική της Σάουντι Προφέσιοναλ Λιγκ, το ντέρμπι βρήκε νικήτρια ομάδα την Αλ Χιλάλ εντός έδρας στο Κινγκ Φαντ με σκορ 3-0. Να σημειωθεί ότι, η ομάδα της Αλ Νασρ σκόραρε στο 74ο λεπτό, όμως το γκολ ακυρώθηκε λόγω οφσάιντ που τελικά δεν ήταν.

Η ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο διαρματηρώντουσαν για τη διαιτησία, διότι υπήρχαν αρκετά λάθη από τους διαιτητές. Στο ημίχρονο κι ενώ το σκορ ήταν 0-0, οι οπαδοί της Αλ Χιλάλ για να πικάρουν τον Πορτογάλο σταρ φώναζαν το όνομα του Μέσι λέγοντας “Μέσι, Μέσι”, καθώς εκείνος κατευθυνόταν στη φυσούνα, τότε ο Ρονάλντο χαμογελαστός τούς έστειλε φιλάκια.