02

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Σασουόλο – Αταλάντα 1 – 2: Ανατροπή στη 10η αγωνιστική

Σασουόλο – Αταλάντα 1 – 2: Ανατροπή στη 10η αγωνιστική

Σασουόλο - Αταλάντα 1 - 2: Ποιοι παίκτες ξεχώρισαν και πώς έγινε η ανατροπή με τη νίκη των «μπεργκαμάσκι»

Το γκολ του Γιώργου Κυριακόπουλου στο 41′ έδωσε το προβάδισμα στη Σασουόλο κι έβαλε… δύσκολα στην Αταλάντα, όμως οι «μπεργκαμάσκι» είχαν άμεσες «απαντήσεις» κι έφτασαν εντέλει στην ανατροπή με 1 – 2 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής, ανεβαίνοντας ξανά στην κορυφή της Serie A, με ένα ματς περισσότερο.

Πρώτα ο Πάσαλιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου κι ακολούθως ο Λούκμαν, στην πρώτη επίθεση του δευτέρου 45λέπτου, έφεραν τα… πάνω-κάτω για την Αταλάντα, που συνεχίζει την εντυπωσιακή πορεία της στο εφετινό πρωτάθλημα Ιταλίας, προσπερνώντας κατά έναν βαθμό τη Νάπολι, η οποία υποδέχεται την Κυριακή (16/10) την Μπολόνια στο «”Diego Armando Maradona».