Παρασκευή

19

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός 2-0: Τα γκολ και οι φάσεις – Ήρωας Σα
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός 2-0: Τα γκολ και οι φάσεις – Ήρωας Σα

Μπάγερν Μονάχου - Ολυμπιακός 2-0: Η ανωτερότητα των Γερμανών «μίλησε» στην «Allianz Arena» και ο Ολυμπιακός που είχε κορυφαίο τον Σα άντεξε για 68 λεπτά - Πάλι χρειάστηκαν τον Λεβαντόφσκι να λύσει τον «γόρδιο δεσμό» οι Βαυαροί.

Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός 2-0Σε ένα ματς μονόλογο για τους Γερμανούς, ο Ολυμπιακός «άντεξε» για 68 λεπτά στο Μόναχο κόντρα στην πανίσχυρη Μπάγερν για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Champions League, ωστόσο ο δαιμονισμένος Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι είχε ξανά τη λύση για τους Βαυαρούς. Τελικό σκορ 2-0 για την ομάδα του Φλικ, το οποίο έγραψε στο 89′ ο Πέρισιτς. Οι ερυθρόλευκοι από τη μεριά τους είχαν κορυφαίο τον Ζοσέ Σα που κατέβασε «ρολά».

Οι διαφορές στη βαθμολογία του Group D δεν άλλαξαν πάντως ιδιαίτερα. Το 4×4 των Γερμανών, συνοδεύτηκε από νέα νίκη της Τότεναμ επί του Ερυθρού Αστέρα. Αυτό σημαίνει ότι κατά πάσα πιθανότητα, όλα πλέον θα κριθούν για τον Ολυμπιακό στην τελευταία αγωνιστική με τους Σέρβους στο «Γ. Καραϊσκάκης».