26

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / ΑΕΚ – Άγιαξ: Πάλι κακή η “Ένωση”, τελείωσαν οι ελπίδες (vid)

ΑΕΚ – Άγιαξ: Πάλι κακή η “Ένωση”, τελείωσαν οι ελπίδες (vid)

Η ΑΕΚ άντεξε 68 μόνο λεπτά στο ΟΑΚΑ απέναντι στον Άγιαξ. Ένα πέναλτι του Λιβάγια έδωσε το δικαίωμα στην ομάδα του ‘Αμστερνταμ να ανοίξει το σκορ με τον Τάντιτς στο 68’ και τέσσερα λεπτά ο ίδιος παίκτης έκανε με συνοπτικές διαδικασίες το 0-2 στο ΟΑΚΑ. Και κάπως έτσι τελείωσαν οι ελπίδες της ΑΕΚ για κάτι […]

Η ΑΕΚ άντεξε 68 μόνο λεπτά στο ΟΑΚΑ απέναντι στον Άγιαξ.

Ένα πέναλτι του Λιβάγια έδωσε το δικαίωμα στην ομάδα του ‘Αμστερνταμ να ανοίξει το σκορ με τον Τάντιτς στο 68’ και τέσσερα λεπτά ο ίδιος παίκτης έκανε με συνοπτικές διαδικασίες το 0-2 στο ΟΑΚΑ.

Και κάπως έτσι τελείωσαν οι ελπίδες της ΑΕΚ για κάτι καλό στον όμιλο του Champions League, μετά από 5 αγωνιστικές.

Την τελευταία αγωνιστική θα ταξιδέψει στην Λισσαβόνα για το ματς με την Μπενφίκα.

Η ΑΕΚ είχε απουσίες και ήταν πολύ αδύναμη.

Ο αγώνας στιγματίστηκε από επεισόδια μεταξύ των οπαδών της ΑΕΚ και του Άγιαξ, στην κερκίδα του οποίου βρισκόντουσαν και οπαδοί του Παναθηναϊκού με διακριτικά. Κάτι που αναμένεται να επισύρει ποινή για την ΑΕΚ και τον Άγιαξ.