27

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Κι όμως συνέβη: Η Γιουβέντους… σόκαρε τη Μαδρίτη (vid)

Κι όμως συνέβη: Η Γιουβέντους… σόκαρε τη Μαδρίτη (vid)

Ρεάλ Μαδρίτης και Γιουβέντους «χτυπήθηκαν» για την πρόκριση στα ημιτελικά του Champions League. Αν και η Γιουβέντους έκανε τεράστιο άθλο σκοράροντας τρεις φορές στα πρώτα 60 λεπτά, η αντίπαλη ομάδα προκρίθηκε. Το πέναλτι του Κριστιάνο Ρονάλντο στο 97′ έδωσε στην ομάδα του το πολυπόθητο… εισιτήριο. Να σημειωθεί πως η Ρεάλ είχε το τεράστιο προβάδισμα από τον θρίαμβό της με 3 – […]

Ρεάλ Μαδρίτης και Γιουβέντους «χτυπήθηκαν» για την πρόκριση στα ημιτελικά του Champions League.

Αν και η Γιουβέντους έκανε τεράστιο άθλο σκοράροντας τρεις φορές στα πρώτα 60 λεπτά, η αντίπαλη ομάδα προκρίθηκε.

Το πέναλτι του Κριστιάνο Ρονάλντο στο 97′ έδωσε στην ομάδα του το πολυπόθητο… εισιτήριο. Να σημειωθεί πως η Ρεάλ είχε το τεράστιο προβάδισμα από τον θρίαμβό της με 3 – 0 στο Τορίνο.

Κορίτσια… θρύλος: «Υπερήφανη όλη τη φίλαθλη Ελλάδα» (pics)

Πάντως, και οι δύο ομάδες έχασαν αρκετές ευκαιρίες. Το χτεσινό ματς, μάλιστα, θύμισε τον αγώνα με τη Ρόμα και τη Μπαρτσελόνα όπου η δεύτερη ηττήθηκε.

Παρά το 0 – 3, η Ρεάλ αντέδρασε ψύχραιμα, αν και ακολούθησε ένας μικρός χαμός. Έπειτα από κεφαλιά πάσα του Ρονάλντο, ο Βάσκεθ βρέθηκε στο χορτάρι ύστερα από μαρκάρισμα του Μπενατιά και ο Όλιβερ έδειξε την άσπρη βούλα.

Όλη η Γιουβέντους έπεσε πάνω στον Άγγλο διαιτητή που απέβαλε τον Μπουφόν, ο οποίος ήταν εκτός ελέγχου.