Κυριακή

28

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Εύκολη νίκη του Ολυμπιακού στην έδρα του Αχαρναϊκού (vid)

Εύκολη νίκη του Ολυμπιακού στην έδρα του Αχαρναϊκού (vid)

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου Εύκολη επικράτηση του Ολυμπιακού μέσα στην έδρα του Αχαρναϊκού, για τη φάση των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδος. Οι «ερυθρόλευκοι», πήραν το προβάδισμα μόλις στο 9ο λεπτό με όμορφο πλασέ του Ζιλέ, ενώ στο 48′ ο Μάρτινς έκανε το 2-0 ύστερα από λάθος επέμβαση του τερματοφύλακα των γηπεδούχων. Το τελικό 3-0, […]

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου

Εύκολη επικράτηση του Ολυμπιακού μέσα στην έδρα του Αχαρναϊκού, για τη φάση των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδος.

Οι «ερυθρόλευκοι», πήραν το προβάδισμα μόλις στο 9ο λεπτό με όμορφο πλασέ του Ζιλέ, ενώ στο 48′ ο Μάρτινς έκανε το 2-0 ύστερα από λάθος επέμβαση του τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

Το τελικό 3-0, “έγραψε” ο Εμενίκε με κοντινή κεφαλιά.

Οι Πειραιώτες, στρέφουν πλέον την προσοχή του στο «ντέρμπι των αιωνίων» που διεξάγεται την 28η Οκτωβρίου.