26

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Προβλημάτισε ο Ολυμπιακός στο φιλικό με τον Αστέρα Τρίπολης

Προβλημάτισε ο Ολυμπιακός στο φιλικό με τον Αστέρα Τρίπολης

-του Αντώνη Γεωργακόπουλου Ο Ολυμπιακός έπαιξε το τελευταίο δυνατό φιλικό του πριν τις αναμετρήσεις με την Παρτιζάν για τον γ’ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. Φιλοξένησε τον Αστέρα Τρίπολης στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», με τους «ερυθρόλευκους» να δείχνουν πως υπάρχει έλλειψη δημιουργικότητας στην επίθεση. Το ματς ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 1-1. Ο Αστέρας, προηγήθηκε […]

Screenshot_1

-του Αντώνη Γεωργακόπουλου

Ο Ολυμπιακός έπαιξε το τελευταίο δυνατό φιλικό του πριν τις αναμετρήσεις με την Παρτιζάν για τον γ’ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Φιλοξένησε τον Αστέρα Τρίπολης στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», με τους «ερυθρόλευκους» να δείχνουν πως υπάρχει έλλειψη δημιουργικότητας στην επίθεση.

Το ματς ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 1-1.

Ο Αστέρας, προηγήθηκε με κεφαλιά του Μανιά στο 29ο λεπτό, στην πρώτη φάση στην οποία δημιούργησαν οι «Αρκάδες»,

Ο Καρσελά, πέρασε στη θέση του Πάρντο για τον Ολυμπιακό, και 9 λεπτά αργότερα, σκόραρε με ωραίο βολέ μέσα από την περιοχή.