Δευτέρα

29

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Πάρτι στο ΟΑΚΑ με … “Dj” τον Σέρχιο Αραούχο! (Video)

Πάρτι στο ΟΑΚΑ με … “Dj” τον Σέρχιο Αραούχο! (Video)

Η ΑΕΚ συνέτριψε με 6-0 τον Λεβαδειακό και πέρασε με δυο νίκες στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας. Μαγικό ντεμπούτο από τον Αργεντινό Σέρχιο Αραούχο καθώς πέτυχε δυο γκολ! Το ματς: Στο 21’ ο Μπακασέτας βρήκε  χώρο και με ωραίο σουτ να άνοιξε το σκορ Η Ένωση έφτασε άμεσα και σε δεύτερο γκολ με τον Αραούχο […]

atas

Η ΑΕΚ συνέτριψε με 6-0 τον Λεβαδειακό και πέρασε με δυο νίκες στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας. Μαγικό ντεμπούτο από τον Αργεντινό Σέρχιο Αραούχο καθώς πέτυχε δυο γκολ!

Το ματς:

Στο 21’ ο Μπακασέτας βρήκε  χώρο και με ωραίο σουτ να άνοιξε το σκορ

Η Ένωση έφτασε άμεσα και σε δεύτερο γκολ με τον Αραούχο να ανοίγει λογαριασμό με τα κιτρινόμαυρα με καλοζυγισμένη κεφαλιά στο 28ο λεπτό ύστερα από φάουλ του Βάργκας.

Η ομάδα του Χιμένεθ έφτασε και σε τρίτο γκολ, με τον Βάργκας να σερβίρει ξανά στον Αραούχο, ο οποίος με κοντινή κεφαλιά έγραψε το 3-0 στο 61’.

Ο Λεβαδειακός έμοιαζε διαλυμένος και οι γηπεδούχοι σκόραραν στο… ρελαντί, αφού στο 68’ ήταν η σειρά του Βενεζουελάνου Βάργκας, να βρει δίχτυα με κοντινό πλασέ.

Στο 79ο λεπτό ο Κολοβέτσιος έγινε αποδέκτης της μπάλας στην περιοχή κι αφού απέφυγε και τον Μοσχονά, με κίνηση που θα ζήλευε επιθετικός, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ψύχραιμο πλασέ.

Η ΑΕΚ έφτασε και σε έκτο τέρμα με διπλή προσπάθεια του Γαλανόπουλου στο 84ο λεπτό.

Οι συνθέσεις:

AEK (Μανόλο Χιμένεθ): Ανέστης, Μπακάκης, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον (69’ Γαλανόπουλος), Βάργκας, Μπακασέτας, Πατίτο (60’ Αϊντάρεβιτς), Αραούχο (80’ Γιαννούτσος)

Στον πάγκο: Μπάρκας, Χριστοδουλόπουλος, Μάνταλος, Πέκχαρτ

Λεβαδειακός (Γιάννης Χριστόπουλος): Μοσχονάς, Μουλόπουλος, Τριποτσέρης, Μάγκας (66’ Μαχαίρας), Μιλιάζες, Κουλιμπαλί (56’ Νιασέ), Ζεζίνιο, Λάτσι (60’ Τόνι Σίλβα), Γιουσούφ, Σουμπίνιο, Βασιλείου

Στον πάγκο: Δασκαλάκης, Γιακουμάκης, Συνοδινός, Σένκα