03

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Πάλεψε ο Άρης αλλά ο Ολυμπιακός πήρε … μισή πρόκριση με Ανσαριφάρντ (Video)

Πάλεψε ο Άρης αλλά ο Ολυμπιακός πήρε … μισή πρόκριση με Ανσαριφάρντ (Video)

Άρης και Ολυμπιακός έμειναν στο 1-1 στη Θεσσαλονίκη για την Φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας. Έτσι, οι «ερυθρόλευκοι» απέκτησαν προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Γκολ στο ντεμπούτο του ο Ιρανός φορ του Ολυμπιακού. Το ματς Ο Άρης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 13′ με αυτογκόλ του Φιγκέιρας, ύστερα από εξαιρετική […]

aris

Το ματς

Ο Άρης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 13′ με αυτογκόλ του Φιγκέιρας, ύστερα από εξαιρετική αντεπίθεση των γηπεδούχων.

Το 1-0 ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Ολυμπιακός προσπάθησε να ισοφαρίσει και το κατάφερε στο 81ο λεπτό με τον Ανσαριφάρντ, ο οποίος από κοντά έκανε το 1-1.

Ο Άρης είχε μείνει από το 70′ με 10 παίκτες, μετά την αποβολή του Ρόβα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται σωστά για πέναλτι που δεν τους δόθηκε στο 52′ όταν ο Ρέτσος έπιασε κεφαλοκλείδωμα τον Καπνίδη.

Άρης (Ν. Αναστόπουλος): Διούδης, Τζανακάκης, Τσουμάνης, Ιντζίδης, Ούγκο Σόουζα, Νέτο, Ρόβας, Μιλούνοβιτς (90+2′ Καρβούνης), Καπνίδης, Ανάκογλου (76΄ Παυλίδης), Ντούνης (82’ Πίτου Γκαρσία).

Ολυμπιακός (Π. Μπέντο): Καπίνο, Μπουχαλάκης (68’ Ανδρούτσος), Καρντόσο, Ανσαριφάρντ, Ελιονούσι, Αλί Σισοκό, Καμπιάσο (75’ Μιλιβόγεβιτς), Νικολάου, Ρέστος, Μανθάτης (75’ Σεμπά), Φιγκέιρας.