03

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Άγριο ξύλο σε αγώνα Γ Εθνικής στη Ρόδο – Τραυματίστηκαν δύο ποδοσφαιριστές

Άγριο ξύλο σε αγώνα Γ Εθνικής στη Ρόδο – Τραυματίστηκαν δύο ποδοσφαιριστές

Οπαδοί του τοπικού συλλόγου μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και άρχισαν να κυνηγούν και να χτυπούν τους παίκτες της φιλοξενούμενης ομάδας

Ο αγώνας μεταξύ της Θύελλα Ραφήνας και της ΑΕΡ Αφάντου για τη Γ Εθνική στη Ρόδο σημαδεύτηκε από άγρια επεισόδια. Οπαδοί του τοπικού συλλόγου μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και άρχισαν να κυνηγούν και να χτυπούν τους παίκτες της φιλοξενούμενης ομάδας. Ωστόσο, στο επεισόδια ενεπλάκησαν και οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΡ Αφάντου, οι οποίοι αντί να «ηρεμήσουν τα πνεύματα», άρχισαν να κυνηγούν και αυτοί τους αντιπάλους τους. Σύμφωνα με το irafina.gr, η Θύελλα Ραφήνας ισοφάρισε στις καθυστερήσει την Α.Ε.Ρ. Αφάντου (1-1) στο 97ο λεπτό και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας κάτι που τελικά δεν άρεσε στους οπαδούς αλλά και στους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων

Έτσι μετά το τέλος του ματς οπαδοί εισέβαλλαν στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκαν μαζί με τους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων στους παίκτες της Θύελλας Ραφήνας. Όπως μπορείτε να δείτε και στο βίντεο οπαδοί της ΑΕΡ Αφάντου γρονθοκοπούν άγρια ποδοσφαιριστές της Θύελλας Ραφήνας ρίχνοντας τους κάτω και τελικά τραυματίζοντας τους. Σύμφωνα με πληροφορίες του Irafina.gr, έχουν τραυματιστεί τουλάχιστον δύο ποδοσφαιριστές από την ομάδα της Ραφήνας, ενώ τα επεισόδια διήρκησαν για μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς κανείς να επέμβει.