03

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Ρονάλντο selfie: Ο Πορτογάλος επιθετικός έσπρωξε εκνευρισμένος οπαδό που ήθελε να φωτογραφηθεί μαζί του

Ρονάλντο selfie: Ο ποδοσφαιριστής ήταν έξω φρενών κατά τη διάρκεια της νίκης-πρόκρισης της Αλ Νασρ στους «8» του ασιατικού Champions League

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν έξω φρενών κατά τη διάρκεια της νίκης-πρόκρισης της Αλ Νασρ στους «8» του ασιατικού Champions League. Ο Πορτογάλος έσπρωξε έναν φίλαθλο στο ημίχρονο, εκνευρισμένος με τη διαιτησία. Η Αλ Νασρ νίκησε την Αλ Αχλί του Ντουμπάι με 4-2 και πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά του ασιατικού Champions League. Ο Πορτογάλος «σταρ» δεν κατάφερε να σκοράρει κι είχε πολλά παράπονα από τον διαιτητή της αναμέτρησης, για τον μη καταλογισμό δύο πέναλτι. Ο CR7, ήταν έξαλλος με τη διαιτησία του αγώνα και κατευθυνόμενος προς τα αποδυτήρια για το ημίχρονο, έσπρωξε δυνατά έναν φίλαθλο που βρέθηκε στο γήπεδο και θέλησε να βγάλει selfie μαζί του. Το βίντεο κάνει τον γύρο των social media ενώ δεν ήταν η πρώτη φορά ο σούπερ σταρ αντιδρά με αυτό τον τρόπο.

Οι επιδόσεις του Ρονάλντο μέχρι το ατυχές περιστατικό

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο είναι γνωστός για το πρόγραμμα φυσικής κατάστασης που ακολουθεί, το οποίο τον βοήθησε να παραμείνει στην κορυφή του αθλήματος ακόμα και στα 38 του χρόνια. Έχει σημειώσει έξι γκολ σε επτά παιχνίδια για την Αλ Νασρ στην αρχή της νέας σεζόν, βοηθώντας την ομάδα να κατακτήσει το τρόπαιο του Αραβικού Κυπέλλου Πρωταθλητών με μια νίκη 2-1 επί της Αλ Χιλάλ, με τον ίδιο να σκοράρει και τα δύο γκολ της ομάδας του, κατακτώντας το πρώτο του τρόπαιο από όταν μετακόμισε στην Σαουδική Αραβία από την Ευρώπη. Ο προπονητής της Αλ Νασρ, Κάστρο, εντυπωσιάστηκε από τον επαγγελματισμό του Ρονάλντο και τον αποθέωσε για το ότι «σπρώχνει» τα όριά του στον αγωνιστικό χώρο και εμπνέει τους συμπαίκτες του να κάνουν το ίδιο.