Serie A – προαναγγελία: Τρεις αναμετρήσεις

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: Θοδωρής Χαρόπουλος

Serie A - προαναγγελία: με Κάλιαρι η Γιουβέντους, η Αταλάντα κόντρα στη Σπέτσια - Κίνδυνος αναβολής λόγω βροχής στο Κροτόνε-Λάτσιο

21.11.2020 | 14:07

Serie A – προαναγγελία: Με τρεις αναμετρήσεις ανοίγει η αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Serie A. Η Γιουβέντους αντιμετωπίζει την Κάλιαρι. Οι «μπιανκονέρι» έρχονται από την ισοπαλία με 1-1 κόντρα στην Λάτσιο. Κατάφερε να πάρει νωρίς το προβάδισμα και φάνηκε να έχει τον έλεγχο στο παιχνίδι, όμως ισοφαρίστηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Έχουν κάνει ένα μέτριο ξεκίνημα και βρίσκονται τέσσερις βαθμούς πίσω από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Απόψε, δεν είναι διαθέσιμοι οι Κιελίνι, Μπονούτσι και Ράμσεϊ.

Από την άλλη, η Κάλιαρι έρχεται από τη νίκη με 2-0 κόντρα στην Σαμπντόρια. Αγωνίστηκε για αρκετή ώρα με παραπάνω παίχτη και το εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο. Απόψε, δεν είναι διαθέσιμοι οι Λυκογιάννης, Γοδίν, Νάντες, Πίνα, Τσεπιτέλι και Φαραγκό

Serie A – προαναγγελία: Κίνδυνος αναβολής

Στον «άερα» βρίσκεται η αναμέτρηση της Κροτόνε με την Λάτσιο, αφού πέφτει καταρρακτώδης βροχή στην ευρύτερη περιοχή και υπάρχει κίνδυνος αναβολής. Οι γηπεδούχοι έρχονται από την λευκή ισοπαλία κόντρα στην Τορίνο. Ήταν καλή η εμφάνιση τους και είχαν ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη. Έχουν αρκετά σκαμπανεβάσματα στην απόδοση τους και πρέπει να βελτιωθούν. Δεν υπολογίζονται οι Λουπέρτο, Μολίνα, Μπενάλι και Ριβιέρ. Από την άλλη, η Λάτσιο έρχεται από την ισοπαλία με 1-1 κόντρα στην Γιουβέντους. Δεν ήταν καλή η εμφάνιση τους και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, όμως κατάφεραν να ισοφαρίσουν στην εκπνοή. Αντιμετωπίζουν πολλά προβλήματα κορωνοϊού. Δεν υπολογίζονται οι Μιλίνκοβιτς, Λουίς Φελίπε, Εσκαλάντε και Λούλιτς.

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς, η Σπέτσια αντιμετωπίζει την Αταλάντα.