30

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Η Λίβερπουλ “τιμώρησε” την Παρί Σεν Ζερμέν στις καθυστερήσεις (vids)

Η Λίβερπουλ “τιμώρησε” την Παρί Σεν Ζερμέν στις καθυστερήσεις (vids)

Με τους Στάριτζ και Μίλνερ να κάνουν το 2-0 από νωρίς στο ματς, η Λίβερπουλ φάνηκε ότι θα έχει μία εύκολη βραδιά στο Άνφιλντ. Όμως η Παρί Σεν Ζερμέν εκμεταλλεύτηκε την τύχη της και κάποια λάθη των παικτών του Κλοπ για να ξανά μπει στο ματς και να φθάσει στην ισοφάριση με τον Εμπαπέ στο […]

Με τους Στάριτζ και Μίλνερ να κάνουν το 2-0 από νωρίς στο ματς, η Λίβερπουλ φάνηκε ότι θα έχει μία εύκολη βραδιά στο Άνφιλντ.

Όμως η Παρί Σεν Ζερμέν εκμεταλλεύτηκε την τύχη της και κάποια λάθη των παικτών του Κλοπ για να ξανά μπει στο ματς και να φθάσει στην ισοφάριση με τον Εμπαπέ στο 83ο λεπτό του αγώνα.

Τελικά όμως, οι Παριζιάνοι έφυγαν θλιμμένοι από το Άνφιλντ, αφού ο Φιρμίνο με εξαιρετική ατομική προσπάθεια και διαγώνιο σουτ μέσα στην περιοχή, νίκησε τον Αρεόλα στο 92′ και διέλυσε την ομάδα του Τούχελ.

Τα αποτελέσματα στο Champions League:

1ος όμιλος

• Κλαμπ Μπριζ – Ντόρτμουντ 0-1 (85′ Πούλισιτς)
  • Μονακό – Ατλέτικο Μαδρίτης 1-2 (18′ Γκραντσίρ – 31′ Ντιέγκο Κόστα, 45′ Χιμένες)

Η βαθμολογία:

1. Ντόρτμουντ 3
  2. Ατλέτικο Μαδρίτης 3
  3. Μονακό 0
  4. Κλαμπ Μπριζ 0

2ος όμιλος

• Μπαρτσελόνα – Αϊντχόβεν 4-0 (32′ 77′ 88′ Μέσι, 75′ Ντεμπελέ)
  • Ιντερ – Τότεναμ 2-1 (85′ Ικάρντι, 90’+2′ Βεσίνο – 53′ Έρικσεν)

1. Μπαρτσελόνα 3
  2. Ιντερ 3
  3. Τότεναμ 0
  4. Αϊντχόβεν 0

3ος όμιλος

• Ερυθρός Αστέρας – Νάπολι 0-0
  • Λίβερπουλ – Παρί Σεν Ζερμέν 3-2 (30′ Στάριτζ, 36′ Μίλνερ, 90′ Φιρμίνιο – 40′ Μενιέ, 83′ Eμπαπέ)

1. Λίβερπουλ 3
  2. Νάπολι 1
  3. Ερυθρός Αστέρας 1
  4. Παρί Σεν Ζερμέν 0

4ος όμιλος

• Σάλκε – Πόρτο 1-1 (63′ Εμπολό – 75′ πεν. Οτάβιο)
  • Γαλατασαράι – Λοκομοτίβ Μόσχας 3-0 (9′ Ροντρίγκες, 67′ Ντερντιγιόκ, 90′ πεν Ινάν)