Δευτέρα

29

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Λίβερπουλ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Γκολ “έπος” από Σακίρι! (vid)

Λίβερπουλ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Γκολ “έπος” από Σακίρι! (vid)

Η Λίβερπουλ «τα πήρε» στο δεύτερο ημίχρονο και συνέτριψε με 4-1 την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο Αν Άρμπορ του Μίσιγκαν. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ προηγήθηκε με εύστοχο πέναλτι του Μανέ στο 28′, ωστόσο το σύνολο του Ζοζέ Μουρίνιο ισοφάρισε τρία λεπτά αργότερα με τον Περέιρα. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν παράσταση […]

Γκολ Σακίρι με ανάποδο ψαλίδι

Η Λίβερπουλ «τα πήρε» στο δεύτερο ημίχρονο και συνέτριψε με 4-1 την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο Αν Άρμπορ του Μίσιγκαν.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ προηγήθηκε με εύστοχο πέναλτι του Μανέ στο 28′, ωστόσο το σύνολο του Ζοζέ Μουρίνιο ισοφάρισε τρία λεπτά αργότερα με τον Περέιρα.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν παράσταση για έναν ρόλο, αυτόν της Λίβερπουλ. Ο Στάριτς στο 66′  έδωσε εκ νέου προβάδισμα στο σύνολο του Κλοπ, το οποίο πέτυχε ακόμα δύο γκολ. Στο 74′ ο Ότζο με πέναλτι έκανε το 3-1, ενώ ο Σακίρι, με εξαιρετικό ανάποδο ψαλίδι στο 82′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Παπασταθόπουλος: Μια τελευταία στάση πριν γυρίσει Ελλάδα