Η ΑΕΛ «φρέναρε» το αήττητο σερί της ΑΕΚ

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: Αντώνης Γεωργακόπουλος

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιτελικού, η ΑΕΛ έσπασε το αήττητο της ΑΕΚ, το οποίο κρατούσε για 26 αγώνες, από τα τέλη Οκτωβρίου. Η τελευταία ομάδα που είχε κερδίσει την «Ένωση», ήταν ο Ατρόμητος στο ΟΑΚΑ (23/10). Οι «βυσσινί» επικράτησαν 2-1 με ανατροπή στο AEL FC Arena και […]

02.03.2018 | 08:27

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιτελικού, η ΑΕΛ έσπασε το αήττητο της ΑΕΚ, το οποίο κρατούσε για 26 αγώνες, από τα τέλη Οκτωβρίου.

Η τελευταία ομάδα που είχε κερδίσει την «Ένωση», ήταν ο Ατρόμητος στο ΟΑΚΑ (23/10).

Οι «βυσσινί» επικράτησαν 2-1 με ανατροπή στο AEL FC Arena και διατηρούν ελπίδες για πρόκριση στον τελικό.

Ο Σοτζέι Μασούντ στο 51΄ άνοιξε το σκορ για τους «κιτρινόμαυρους», ισοφάρισε με πέναλτι ο Ναζλίδης στο 57′ και στο 90+2΄ ο Κρίζμαν έγραψε το τελικό 2-1.