26

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Πέντε παίκτες αποβλήθηκαν στο Φενέρμπαχτσέ – Μπεσίκτας!
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Πέντε παίκτες αποβλήθηκαν στο Φενέρμπαχτσέ – Μπεσίκτας!

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου Η Φενέρμπαχτσέ κατάφερε να κερδίσει την Μπεσίκτας στο «Στάδιο Σουκρού Σαράτζογλου» με σκορ 2-1, ωστόσο, τα νεύρα ήταν αυτά που χαρακτήρισαν το συγκεκριμένο ματς, αφού ο αγώνας ολοκληρώθηκε με 17 παίκτες στο γήπεδο! Με αυτή τη νίκη, η Φενέρ πλησίασε τη Μπεσίκτας που συγκατοικεί με τη Γαλατάσαράι στην κορυφή, με την […]

SÜPER LİG'İN 6. HAFTASINDA OYNANAN DERBİ MÜCADELESİNDE FENERBAHÇE, BEŞİKTAŞ İLE ÜLKER STADYUMU'NDA KARŞILAŞIYOR. MÜCADELEDE 15 DAKİKA GERİDE KALIRKEN GOLSÜZ EŞİTLİK SÜRÜYOR. (İSMAİL COŞKUN/İSTANBUL-İHA)

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου

Η Φενέρμπαχτσέ κατάφερε να κερδίσει την Μπεσίκτας στο «Στάδιο Σουκρού Σαράτζογλου» με σκορ 2-1, ωστόσο, τα νεύρα ήταν αυτά που χαρακτήρισαν το συγκεκριμένο ματς, αφού ο αγώνας ολοκληρώθηκε με 17 παίκτες στο γήπεδο!

Με αυτή τη νίκη, η Φενέρ πλησίασε τη Μπεσίκτας που συγκατοικεί με τη Γαλατάσαράι στην κορυφή, με την τελευταία, όμως, να έχει ματς λιγότερο.

Ο Ζουλιάνο και ο Γιάνσεν έκαναν το 2-0, πριν σκοράρει ο Μπάμπελ για να μειώσει σε 2-1.

Ο Κουαρέσμα αποβλήθηκε στο 43′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Νέτο δέχθηκε απευθείας κόκκινη κάρτα για φάουλ την ώρα που ο αντίπαλος βρισκόταν σε προφανή θέση για γκολ.

Πέντε λεπτά πριν το τέλος, ο Χάτσινσον αποβλήθηκε και αυτός με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Την κόκκινη κάρτα αντίκρισε και ο Κουμπάσι για επικίνδυνο μαρκάρισμα.

Στο 90+6′, ο Όζιακουπ ολοκλήρωσε το σόου των καρτών, καθώς ο διαιτητής στον έστειλε στα αποδυτήρια.

Με αυτό τον τρόπο, οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 8 ποδοσφαιριστές, ενώ οι γηπεδούχοι με 9.