20

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Νίκη “ανάσα” για τον Ηρακλή (Video)
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Νίκη “ανάσα” για τον Ηρακλή (Video)

Ο Ηρακλής πήρε σημαντικό διπλό επί της Βέροιας, αφού επικράτησε με 2-0 και παρέμεινε ζωντανός στο κυνήγι της παραμονής, για την 2η εξ αναβολής αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα. Το ματς Ο Ηρακλής μπήκε στο παιχνίδι και φάνηκε αρκετά βελτιωμένος, ενώ η Βέροια μετά το 35ο λεπτό ισορρόπησε το ματς. Οι δυο ομάδες όμως […]

hrak

Ο Ηρακλής πήρε σημαντικό διπλό επί της Βέροιας, αφού επικράτησε με 2-0 και παρέμεινε ζωντανός στο κυνήγι της παραμονής, για την 2η εξ αναβολής αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα.

Το ματς

Ο Ηρακλής μπήκε στο παιχνίδι και φάνηκε αρκετά βελτιωμένος, ενώ η Βέροια μετά το 35ο λεπτό ισορρόπησε το ματς. Οι δυο ομάδες όμως δεν βρήκαν δίχτυα στο πρώτο ημίχρονο, αφού δεν δημιούργησαν εξαιρετικές ευκαιρίες.

Στην επανάληψη, ο Ηρακλής ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 81ο λεπτό με τον Γροντή, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λεοζίνιο έγραψε το τελικό 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Βέροια: Καντοιμίρης, Βασιλαντωνόπουλος, Μαλόν, Καλί, Ασίγκμπα, Μπαλάφας, Λινάρδος (70’ Μπελαΐντ), Κάλβο (54’ Άρτσε), Στόιτσεφ, Σαρπόνγκ, Καπετάνος (79’ Τζιώρας).

Ηρακλής: Χουάντερσον, Σαραμαντάς, Γρόντης (85’ Ρούσσος), Ιντζόγλου, Λουκίνας (56’ Λεοζίνιο), Μοντέιρο, Δώνης (69’ Αγγελόπουλος), Κούρος, Στάμου, Πασάς, Τζανετόπουλος.