23

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Πάρτι στην Τουρκία έκανε ο Ολυμπιακός! 3-0 την Οσμάνλισπορ! (Video)

Πάρτι στην Τουρκία έκανε ο Ολυμπιακός! 3-0 την Οσμάνλισπορ! (Video)

Πρόκριση στην επόμενη φάση για τον ΟΣΦΠ που επικράτησε με 3-0 της Οσμανλίσπορ στην Τουρκία. Μεγάλη εμφάνιση από τον Καρίμ Ανσαριφάρντ που πέτυχε δύο γκολ. Το ματς Καλός ο ρυθμός του ματς στα πρώτα λεπτά με τους Τούρκους να έχουν μεγάλη φάση στο 12′ όταν ο Μπιφουμά με προβολή έστειλε την μπάλα μόλις άουτ. […]

OLYMPIAKOS1_533_355

Πρόκριση στην επόμενη φάση για τον ΟΣΦΠ που επικράτησε με 3-0 της Οσμανλίσπορ στην Τουρκία. Μεγάλη εμφάνιση από τον Καρίμ Ανσαριφάρντ που πέτυχε δύο γκολ.

Το ματς

Καλός ο ρυθμός του ματς στα πρώτα λεπτά με τους Τούρκους να έχουν μεγάλη φάση στο 12′ όταν ο Μπιφουμά με προβολή έστειλε την μπάλα μόλις άουτ.

Ο Ρεγκατέν στο 16′ έκανε το σουτ αλλά δεν βρήκε στόχο. Δύο λεπτά μετά ο Λεάλι έδιωξε πάνω στον Γουεμπό με την μπάλα να περνά άουτ. Κακό το ματς από εκεί και πέρα με τους γηπεδούχους να έχουν μια φλύαρη υπεροχή.

Έτσι φτάσαμε στο 40′ όταν αρχικά ο Εντιαγέ σούταρε πάνω στον Μποτία και στη συνέχεια ο Γουεμπό από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα άουτ. Δύο λεπτά μετά ο Φιγκέιρα έκανε το παράλληλο με την εστία γύρισμα με τον Τσουρουσκού να διώχνει την μπάλα πάνω στη γραμμή.

Στην επανάληψη μόλις στο 47′ ο ΟΣΦΠ σκόραρε.Ο Μποτία έκανε την κεφαλιά προς τα πίσω και ο Ανσαριφάρντ με πλασέ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 52′ οι “ερυθρόλευκοι” έφυγαν στην αντεπίθεση με τον Ελιονούσι να σουτάρει και τον Καρτσεμάρσκας να διώχνει.

Οσμανλί είχε καλή ευκαιρία στο 54′ όταν ο Λεάλι έδιωξε δύσκολα το σουτ του Ρεγκατέν.

Στο 66 ο Ολυμπιακός απάντησε με ευκαιρία με τον Σεμπά και στο 70′ ήρθε το 0-2. Ο Φορτούνης βρήκε τον Ανδρούτσο που ελευθερώθηκε ωραία και σέντραρε για τον Ελιονούσι που σκόραρε με το κεφάλι.

Στο 75′ ο Ελιονούσι είχε ένα καλό σουτ που έβγαλε ο Καρτσεμάρσκας. Ο Γκιουβέν στο 79′ δεν κατάφερε να νικήσει στον Λεάλι ενώ στην αντεπίθεση ο Ανσαριφάρντ πλάσαρε πάνω στον Καρτσεμάρσκας.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 87′ όταν ο Καρτσεμάρσκας έδιωξε το σουτ του Σεμπά και ο Ανσαριφάρντ με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

ΟΣΜΑΝΛΙΣΠΟΡ (Μουσταφά Ακτσάι): Καρτσεμάρσκας, Βρσάγιεβιτς, Τσουρούκσου, Προχάτσκα, Πίντο (67’Μπαγίρ), Εντιαγέ, Τσαγκιράν (76’Γκιουβέν), Μπιφουμά, Μάιερ, Ρεγκατέν (76’Ντελάρζ), Γουεμπό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πάουλο Μπέντο): Λεάλι, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντα Κόστα, Σισοκό, Ρέτσος, Μάρτινς (66’Ανδρούτσος), Ελιουνούσι (81’Μανθάτης), Φορτούνης (87’Ρομαό), Σεμπά, Ανσαριφάρντ.