20

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Europa League: Ολυμπιακός – Οσμανλίσπορ 0-0

Europa League: Ολυμπιακός – Οσμανλίσπορ 0-0

Ο Ολυμπιακός έφερε ισοπαλία 0-0 με την Οσμανλίσπορ στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» και θα παίξει την πρόκριση την επόμενη εβδομάδα στην Άγκυρα. Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων Ολυμπιακός (Πάουλο Μπέντο): Λεάλι, Φιγκέιρας, Μποτία, Βιάνα, Σισοκό, Ρέτσος, Μαρτίνς, Ανδρούτσος, Φορτούνης, Σεμπά, Καρντόσο. Οσμανλίσπορ (Μουσταφά Ακτσάι): Καρτσέμαρσκας, Βρσάγιεβιτς, Τσουρούσκου, Προχάτσκα, Πίντο, Κάρλος, Τσαγκιράν, Μπιφουμά, Εντιαγέ, Ρεγκατίν, Ντελάρζ […]

Καταγραφή

Ο Ολυμπιακός έφερε ισοπαλία 0-0 με την Οσμανλίσπορ στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» και θα παίξει την πρόκριση την επόμενη εβδομάδα στην Άγκυρα.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων

Ολυμπιακός (Πάουλο Μπέντο): Λεάλι, Φιγκέιρας, Μποτία, Βιάνα, Σισοκό, Ρέτσος, Μαρτίνς, Ανδρούτσος, Φορτούνης, Σεμπά, Καρντόσο.

Οσμανλίσπορ (Μουσταφά Ακτσάι): Καρτσέμαρσκας, Βρσάγιεβιτς, Τσουρούσκου, Προχάτσκα, Πίντο, Κάρλος, Τσαγκιράν, Μπιφουμά, Εντιαγέ, Ρεγκατίν, Ντελάρζ

Δείτε το Live του αγώνα από την Alphafreepress

ΞΕΚΙΝΗΣΕ Ο ΑΓΩΝΑΣ

3′ Δυνατή εκτέλεση του Φορτούνη, η μπάλα όμως περνάει πάνω από την εστία.

6′ Κίτρινη κάρτα στον Φιγκέιρας. Σωστή καθώς πατάει από πίσω τον Ρεγκατέν.
16′ Ο Ανδρούτσος πάτησε για τον Σεμπά, αυτός έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
 27′ Κίτρινη κάρτα στον Εντιαγέ. Σωστή καθώς ο παίκτης της Οσμανλί έκανε επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Μαρτίνς.
 Έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού ο Ολυμπιακός ωστόσο δεν μπορεί να απειλήσει την εστία της τουρκικής ομάδας. Από την άλλη η Οσμανλί παίζει κλειστά και προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα-επίθεση.
40′ Πέμπτο κόρνερ για τον ΟΣΦΠ
41′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μποτία γίνεται κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη, κάνει και το σουτ αλλά ο Καρτσεμάρσκας διώχνει σε κόρνερ
42′ Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Καρντόσο έκανε το πλασέ από τα όρια της περιοχής, αλλά ο Καρτσεμάρσκας έπεσε και έδιωξε δύσκολα.
ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΟΣΜΑΝΛΙΣΠΟΡ 0-0

46′ Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.

55′ Ωραία κίνηση και σουτ του Σεμπά, έπεσε και έδιωξε ο Καρτσεμάρσκας.

57′ Τρομερό σουτ του Μάρτινς, έδιωξε πολύ δύσκολα σε κόρνερ ο Καρτσεμάρσκας.

63′ Κίτρινη κάρτα στον Τσουρούκσου

64′ Κίτρινη κάρτα στον Μποτία

67′ Ωραία εναλλαγή της μπάλας ανάμεσα σε Σεμπά και Καρντόσο, ο τελευταίος έκανε και το σουτ από τα όρια της περιοχής αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα των αμυνομένων.

71′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μανθάτης αντί του Φορτούνη που δείχνει να έχει τραυματιστεί.

74′ Κόκκινη κάρτα στον Βιάνα, με δέκα ο Ολυμπιακός!

Περίεργη φάση, με τον Βιάνα να… μπλέκεται με τον Προχάτσκα και τον διαιτητή να θεωρεί πως ο Βραζιλιάνος στόπερ κλώτσησε τον αντίπαλό του. Υπερβολική η απόφαση του Γάλλου ρέφερι.

76′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ρομαό αντί Καρντόσο.

88′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ανσαριφάρντ αντί Μάρτινς.

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις, έχουμε παίξει ήδη το πρώτο.

Τέλος στην αναμέτρηση! Ολυμπιακός και Οσμανλί ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα και θα λύσουν τις διαφορές τους σε μία εβδομάδα στον επαναληπτικό στην Τουρκία.