Πέμπτη

25

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Δεν έχει τέλος … η κατρακύλα της “άρρωστης” ΑΕΚ! – Έχασε και από τον Παναιτωλικό! (Video)
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Από το κακό στο χειρότερο πηγαίνει η ομάδα της ΑΕΚ, με έναν επικίνδυνο προπονητή στον πάγκο της , αλλά και με μία επικίνδυνη διοίκηση που δεν κάνει τίποτα για να αλλάξει αυτό το … χάλι!  Ο Παναιτωλικός στο Αγρίνιο επικράτησε της ΑΕΚ με 3-2, σε έναν αγωνιστικό χώρο που παιζόταν εύκολα και … Water Polo! […]

makos

Από το κακό στο χειρότερο πηγαίνει η ομάδα της ΑΕΚ, με έναν επικίνδυνο προπονητή στον πάγκο της , αλλά και με μία επικίνδυνη διοίκηση που δεν κάνει τίποτα για να αλλάξει αυτό το … χάλι!

Ο Παναιτωλικός στο Αγρίνιο επικράτησε της ΑΕΚ με 3-2, σε έναν αγωνιστικό χώρο που παιζόταν εύκολα και … Water Polo!

Πρωταγωνιστής για τους Αγρινιώτες ο πρώην μέσος της ΑΕΚ, Γρήγορης Μάκος που σκόραρε για πρώτη φορά στην ζωή του δύο τέρματα!

Το ματς

Στο 11′ οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να κερδίσουν πέναλτι σε ανατροπή του Πάουλο από τον Μπάρκα. Ο Μαρκόφσκι ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ΑΕΚ δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο 22′ ο Βάργκας εκτέλεσε το κόρνερ από τα αριστερά και ο Αλμέιδα, πηδώντας ψηλότερα απ’ όλους, σκόραρε με κεφαλιά και έφερε το ματς στα ίσια.

Στο 33ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ της ΑΕΚ, ο Μύγας προσπάθησε να απομακρύνει, η μπάλα στρώθηκε στον Γαλανόπουλο και ο νεαρός μέσος της Ένωσης με ένα συρτό σουτ  έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κυριακίδη.

Οι φιλοξενούμενοι, έχοντας πλέον επιβάλει πλήρως το ρυθμό τους, απείλησαν και στο 37ο λεπτό, ξανά με τον Αλμέιδα αλλά και πάλι το δυνατό διαγώνιο σουτ του εξουδετερώθηκε από τον ετοιμοπόλεμο Κυριακίδη με αποτέλεσμα το 2-1 να μείνει μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους και την Ένωση να πηγαίνει έχοντας το προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Στο 55′
οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση. Συγκεκριμένα, στο 55ο λεπτό ο Πάουλο εκτέλεσε το φάουλ, ο Μάκος έγινε αποδέκτης της μπάλας και με έξυπνο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-2.

Το τελικό 3-2 γράφτηκε στο 82ο λεπτό. Μετά από ολέθριο λάθος του Μπάρκα, ο Μάκος έκλεψε την μπάλα και σε κενή εστία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ εις βάρος της πρώην ομάδας του, χαρίζοντας σπουδαία νίκη στους Αγρινιώτες.

Οι συνθέσεις:

Παναιτωλικός (Γ. Νταλακούρας): Κυριακίδης, Μύγας, Τσοκάνης, Κούσας, Χαντάκιας, Κουτρομάνος, Μάκος, Πάουλο (89′ Καμαβουάκα), Κλέσιο (71′ Μουνιός), Ρότσα (80′ Ρόσα), Μαρκόφσκι

ΑΕΚ (Ζ. Μοράις): Μπάρκας, Μπακάκης, Ντίας, Κολοβέτσιος, Βράνιες, Γαλανόπουλος, Γιόχανσον, Μάνταλος (80′ Πατίτο), Βάργκας (57′ Πέκχαρτ), Χριστοδουλόπουλος (58′ Μπακασέτας), Αλμέιδα

Δείτε τα γκολ και τις φάσεις του αγώνα εδώ.