All Star Game 2020 highlights: Team Giannis vs Team LeBron 155-157

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: Βασίλη Γούσιος

All Star Game 2020 highlights: Μαγεία και στο φετινό All Star Game του Σικάγο, το οποίο ήταν αφιερωμένο στον Κόμπι Μπράιαντ.

17.02.2020 | 08:39

All Star Game 2020 highlightsΧορταστικό ήταν το θέαμα και στο φετινό All Star Game με την Τeam LeBron να επικρατεί με 157-155 της Team Giannis χάρη στην εύστοχη βολή του Ντέιβις. Στα του αγώνα Ο ΛεΜπρόν άρχισε με εντυπωσιακό κάρφωμα το ματς, δίνοντας τον τόνο στην ομάδα του, ενώ τη σκυτάλη πήρε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με τα κλασικά καρφώματα του. Η ομάδα του Βασιλιά με τον Λέοναρντ να έχει κέφια έκλεισε το δεκάλεπτο στο 53-41. H Τeam Giannis έκανε πλάκα στην 2η περίοδο, πέρασε μπροστά με 92-83 στο συνολικό σκορ και έκλεισε το ημίχρονο με τη τριποντάρα του Γιανγκ από το κέντρο. Ο Γιάννης είχε 20 στο ημίχρονο, με τον Λέοναρντ να μετρά 25 με 7/9 τρίποντα. Πάντως ο αρχηγός Γιάννης δεν γλίτωσε την καζούρα από τον Σακίλ για το αποτυχημένο κάρφωμα.

Ο Μίτσελ έγραψε το 104-98 για την Team Giannis, αλλά ο Ντόντσιτς απάντησε με τριποντάρα. Ο Σίμονς κάρφωσε εντυπωσιακά για το 127-113, 2 λεπτά πριν την λήξη της 3η περιόδου. Σίγουρα μια από τις φάσεις σε αυτό το δεκάλεπτο ήταν η ασίστ του Κέμπα για το κάρφωμα του Εμπίντ. Φυσικά ξεχώρισαν και τα τρίποντα του Greek Freak και τον Ντόντσιτς. Η περίοδος έληξε στο 133-124 και έτσι το target score πήγε στο 157 (όποιος έφτανε στον αριθμό αυτό θα χάριζε 300.000 δολάρια στο ίδρυμα της επιλογής του)! Η ιδέα αυτή του ΝΒΑ έδωσε μεγαλύτερο ενδιαφέρον στην 4η περίοδο, αφού οι 2 ομάδες άρχισαν τα φάουλ και τις άμυνες.

All Star Game 2020: Ο Ντέιβις έγραψε τον επίλογο

Ο Κρις Πολ έγραψε το 137-132 για τον ΛεΜπρόν και την παρέα του. Ο Βασιλιάς κατάφερε να αφήσει άφωνο τον Γιάννη με την εντυπωσιακή προσπάθεια του. Ο Γιάννης άρχισε να μοιράζει τάπες σε ΛεΜπρόν και Ντέιβις. Ο Χάρντεν είχε 0/2 βολές με το σκορ στο 144-141. O Eμπιντ ισοφάρισε σε 152-152, με τις 2 ομάδες να ψάχνουν 5 πόντους για να πάρουν το ματς. Ο Γιάννης έκανε μεγάλη τάπα στον ΛεΜπρόν με το σκορ στο 153-154.  Ο ΛεΜπρόν κάρφωσε για το 153-156, ο Εμπίντ απάντησε για να έρθει ο Ντέιβις και να γράψει το τελικό 155-157.

All Star Game 2020 highlights: Δείτε τις καλύτερες φάσεις