Ιταλία – Αρμενία 9-1: Γκολ και Highlights – Κανένα έλεος η Squadra Azzurra

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: intern1

Ιταλία - Αρμενία 9-1: Οι Ιταλοί δεν είχαν όρεξη για αστεία και εξευτέλισαν ποδοσφαιρικά τους Αρμένιους, τους οποίους διέσυραν με το ταπεινωτικό 9-1.

19.11.2019 | 10:00

Ιταλία – Αρμενία 9-1Σε παράσταση για έναν και μόνο ρόλο εξελίχθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Ιταλία και Αρμενία για την αυλαία των προκριματικών του Euro 2020. Οι Ιταλοί δεν είχαν όρεξη για αστεία και εξευτέλισαν ποδοσφαιρικά τους Αρμένιους, τους οποίους διέσυραν με το ταπεινωτικό 9-1.

Στα του αγώνα ο Ιμόμπιλε άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 8′, ο Τζανιόλο έκανε το 2-0 ένα λεπτό μετά, ο Μπαρέλα τσίμπησε την μπάλα στο τετ-α-τετ για το 3-0 στο 29ο λεπτό, όπως και ο Ιμόμπιλε σε επόμενη φάση τέσσερα λεπτά μετά με το δεύτερο γκολ του για να σημειωθεί το 4-0 στο πρώτο ημίχρονο.

Ιταλία – Αρμενία 9-1: Ακόμα πιο δυνατά οι Ιταλοί στο δεύτερο μέρος

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι δεν σταμάτησαν. Ο Τζανιόλο έκανε το 5-0 στο 64′, ενώ στο 72′ ο Ρομανιόλι από κοντά σημείωσε το 6-0. Ο Ζορζίνιο στο 75′ σκόραρε από το σημείο του πέναλτι για το 7-0, ενώ ο Ορσολίνι ανέβασε το σκορ στο 8-0 στο 78′. Ένα λεπτό μετά ήρθε επιτέλους το γκολ της τιμής για τους Αρμένιους με τον Μπαμπαγιάν, ωστόσο οι Ιταλοί δε συγχώρησαν αυτή την αντίδραση. Το τελικό 9-1 «έγραψε» με κεφαλιά ο Κιέζα στο 81′.

Ιταλία – Αρμενία 9-1:

Αξίζει μεταξύ άλλων να σημειωθεί ότι ήταν η πρώτη φορά που η Εθνική Ομάδα της Ιταλίας σκοράρει 9 γκολ μετά τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου το 1948 (τότε είχε επιβληθεί με 9-0 των ΗΠΑ) και συνολικά η 4η φορά που σκοράρει 9 γκολ σε οποιαδήποτε διοργάνωση.

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:
Το τουρκικό υπουργείο Παιδείας βάζει ως μάθημα στα σχολεία τη "Γαλάζια Πατρίδα" - Άλλαξαν όνομα και στο Αιγαίο 19.11.2019 | 10:00
Το βαρύ ζεϊμπέκικο του Κουτσούμπα από τις ΗΠΑ - Δείτε βίντεο 19.11.2019 | 10:00
Λαμία: Σφοδρή σύγκρουση αυτοκινήτου με μηχανή - Στο νοσοκομείο ο δικυκλιστής 19.11.2019 | 10:00
«Ξεφτίλες, παιδιά δεν έχετε;» - Οργή συγγενών μετά την απόφαση για την τραγωδία στο Μάτι 19.11.2019 | 10:00
Δημητρακόπουλος για την υπόθεση Καλλιάνου: Εκαναν οι γιατροί συνωμοσία για να κοροϊδέψουν την οικογένειά του; 19.11.2019 | 10:00
Λουτσέσκου για την ένταση στο φινάλε: Το 2018 δεν στείλατε εδώ το BBC για να δείτε πως έκλεψε το πρωτάθλημα η ΑΕΚ 19.11.2019 | 10:00
Έντονο φραστικό επεισόδιο Ιωαννίδη με οπαδό: «Εγώ δεν τιμάω το τριφύλλι, που παίζω με έξι ενέσεις;» 19.11.2019 | 10:00
Αλμέιδα: Γιατί υπήρχε τόσος κόσμος μέσα στο γήπεδο; Κακή η αντίδρασή μου, αλλά με έσπρωξαν 19.11.2019 | 10:00