19

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Φανταστική η Τότεναμ – Σε μόλις 26 λεπτά πέρασε στη δεύτερη φάση! (vid)

Φανταστική η Τότεναμ – Σε μόλις 26 λεπτά πέρασε στη δεύτερη φάση! (vid)

“Τρέχοντας” πέρασε από την Ουαλία και το Κάρντιφ η Τότεναμ, επικρατώντας με 3-0, στον πρώτο αγώνα της για το 2019. Οι Λονδρέζοι χρειάστηκαν μόλις 26 λεπτά για να πετύχουν τρία γκολ και να περάσουν στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 48 βαθμούς. Η Τότεναμ άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό με τον Χάρι Κέιν […]

Κάρντιφ Τότεναμ

“Τρέχοντας” πέρασε από την Ουαλία και το Κάρντιφ η Τότεναμ, επικρατώντας με 3-0, στον πρώτο αγώνα της για το 2019.

Οι Λονδρέζοι χρειάστηκαν μόλις 26 λεπτά για να πετύχουν τρία γκολ και να περάσουν στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 48 βαθμούς.

Η Τότεναμ άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό με τον Χάρι Κέιν μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Τρίπιερ.

Ο Έθριτζ είδε για δεύτερη φορά την μπάλα μέσα στην εστία του στο 12ο λεπτό, όταν σε κόντρα των Σπερς, ο Έρικσεν, έκανε το 2-0 με δεξί σουτ στην γωνία.

Και στο 26′  ήταν η σειρά του Σον! Ο Κορεάτης μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή και παρότι είχε πάνω του έναν αμυντικό, με διαγώνιο σουτ, κατάφερε να τριπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του βόρειου Λονδίνου.

Το παιχνίδι πάντως θα μείνει στην ιστορία, αφού το τέρμα του Κέιν επί των Ουαλών ήταν το πρώτο της καριέρας του απέναντί του και πλέον ο Άγγλος σέντερ φορ έχει σκοράρει εναντίον όλων των ομάδων της Πρέμιερ Λιγκ.

Σε αναμετρήσεις της 21ης αγωνιστικής στην Premier League σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Έβερτον-Λέστερ 0-1  (58΄ Βάρντι)
Άρσεναλ-Φούλαμ 4-1  (25΄ Τζάκα, 55΄ Λακαζέτ, 79΄ Ράμσει, 83΄ Ομπαμεγιάνκ – 69′ Καμαρά)
Κάρντιφ-Τότεναμ 0-3 (3′ Κέιν, 12′ Έρικσεν, 26′ Σον)