23

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Έξω φρενών με Σλούκα ο Ομπράντοβιτς: Τι θέλεις, Κώστα; Όλη σου τη ζωή περιμένεις εμένα; (vid)

Έξω από τα ρούχα του… για τα καλά βγήκε ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς στο Τελ Αβίβ, στο ματς της Φενερμπαχτσέ με τη Μακάμπι. Ο κόουτς της τουρκικής ομάδας ήταν έξω φρενών με την εικόνα των παικτών του στο πρώτο ημίχρονο. Σε ένα τάιμ άουτ, δεν κρατήθηκε και έβγαλε όλα του τα νεύρα. Με το σκορ στο 38-30 υπέρ της Μακάμπι, […]

Ομπράντοβιτς

Έξω από τα ρούχα του… για τα καλά βγήκε ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς στο Τελ Αβίβ, στο ματς της Φενερμπαχτσέ με τη Μακάμπι.

Ο κόουτς της τουρκικής ομάδας ήταν έξω φρενών με την εικόνα των παικτών του στο πρώτο ημίχρονο.

Σε ένα τάιμ άουτ, δεν κρατήθηκε και έβγαλε όλα του τα νεύρα.

Με το σκορ στο 38-30 υπέρ της Μακάμπι, ο Ζοτς έκατσε απέναντι από τους παίκτες του και τα έβαλε μαζί τους.

Εκεί που αγρίεψε όμως πολύ, ήταν με τον Κώστα Σλούκα.

«Τι θέλεις, Κώστα; Τώρα με ρωτάς τι να παίξουμε, ε; Όλη σου τη ζωή περιμένεις εμένα; Όλοι σας;», φώναζε ο Ομπράντοβιτς.

Στο τέλος του αγώνα, πάντως, πρέπει να έφυγε πιο ήρεμος, καθώς η Φενέρ πήρε τη νίκη. Με τον Σλούκα πρώτο σκόρερ (18 π.) και κορυφαίο της ομάδας.

Η Φενερμπαχτσέ πέρασε νικηφόρα από το Τελ Αβίβ, πανηγυρίζοντας την 5η διαδοχική ευρωπαϊκή επιτυχία.

Η τουρκική ομάδα πήρε σπουδαίο «διπλό» στις… λεπτομέρειες (74-70), απέναντι στη Μακάμπι, για την 9η αγωνιστική της Euroleague, απογοητεύοντας για δεύτερο διαδοχικό αγώνα τον Γιάννη Σφαιρόπουλο και πρώτο ενώπιον του κοινού των ισραηλινών.

Έτσι διευρύνει σε 8-1 το ρεκόρ της, ισοβαθμώντας πλέον με την Ρεάλ Μαδρίτης στη δεύτερη θέση της κατάταξης.

Δείτε τον έξαλλο Ζέλικο Ομπράντοβιτς, με ανεβασμένη πίεση…