Τετάρτη

24

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / “Έκρηξη” στο Ζενίτ – Ντιναμό Μινσκ: Ανατροπή με σκορ “μαμούθ”! (vid)

“Έκρηξη” στο Ζενίτ – Ντιναμό Μινσκ: Ανατροπή με σκορ “μαμούθ”! (vid)

Η Ζενίτ κατάφερε να ισοφαρίσει μέσα στην έδρα της το σκορ του πρώτου ματς (4-0) με τη Ντιναμό Μινσκ ( 22’, 66’, 75’, 78’), ολοκληρώνοντας μάλιστα το 90λεπτο με δέκα παίκτες, μετά την αποβολή του Παρέδες στο 72’. Στο 99’ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 4-1 με τον Γιαχάγια, σκορ που θα τους έδινε την πρόκριση. […]

ζενιτ ντιναμο

Στο 99’ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 4-1 με τον Γιαχάγια, σκορ που θα τους έδινε την πρόκριση.

Η Ζενίτ όμως έφτασε στην επική πρόκριση, φτιάχνοντας το «τρελό» 8-1 με γκολ στο 109’, 115’, 121’ και 123’.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν και αυτοί με δέκα παίκτες στο 121′ με την αποβολή του Σβετσόφ. Ο διεθνής επιθετικός Τζιούμπα πέτυχε τρία γκολ για τους νικητές. Στα πλέι οφ, η Ζενίτ θα αντιμετωπίσει τη Μόλτε.