19

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Μουντιάλ 2018: Συγκλονιστικός ο Σούμπασιτς, έστειλε την Κροατία στους “8”! (vids)

Μετά από ένα συγκλονιστικό ματς, η Κροατία πήρε την πρόκριση στους «8» του Μουντιάλ! Η Κροατία έμεινε στο 1-1 με τη Δανία στη κανονική διάρκεια και στην παράταση και στα πέναλτι τα μαγικά πόδια του Σούμπασιτς που απέκρουσε και τα 3 (!!) έσωσαν την κατάσταση. Στα προημιτελικά η Κροατία θα αντιμετωπίσει την οικοδέσποινα Ρωσία. «Βόμβα» […]

Μετά από ένα συγκλονιστικό ματς, η Κροατία πήρε την πρόκριση στους «8» του Μουντιάλ!

Η Κροατία έμεινε στο 1-1 με τη Δανία στη κανονική διάρκεια και στην παράταση και στα πέναλτι τα μαγικά πόδια του Σούμπασιτς που απέκρουσε και τα 3 (!!) έσωσαν την κατάσταση.

Στα προημιτελικά η Κροατία θα αντιμετωπίσει την οικοδέσποινα Ρωσία.

«Βόμβα» στο NBA – Αποχαιρετά το Κλίβελαντ ο Τζέιμς

Στο 2′ ο Γέργκεσεν έκανε το 1-0 για τη Δανία, αλλά δύο λεπτά μετά ο Μάντζουκιτς ισοφάρισε.

Και το σκορ έμεινε μέχρι το 120! Στο 116′ η Κροατία κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Σμάιχελ σταμάτησε τον Μόντριτς.

Στη διαδικασία των πέναλτι ο Σμάιχελ έπιασε ακόμη δύο πέναλτι, αλλά ο Σούμπασιτς της Κροατίας έπιασε τρία και ο Ράκιτιτς έβαλε το κρίσιμο για το 3-2 της Κροατίας επί της Δανίας στα πέναλτι.