Στην κορυφή ο Φέντερερ – “Καθάρισε” τον Ναδάλ (vids)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: AlphaFreePress

Στην κορυφή της παγκόσμιας κατάταξης επέστρεψε ο Ρότζερ Φέντερερ. Ο Ελβετός πρωταθλητής, κατέκτησε το διεθνές τουρνουά της Στουτγκάρδης και περιμένει πλέον την αυριανή ανακοίνωση της νέα παγκόσμιας κατάταξης, που θα τον βρει για μία ακόμη φορά στην πρώτη θέση, αφού κατάφερε να ξεπεράσει το Ράφαελ Ναδάλ. Euroleauge: Οι 16 συμμετέχοντες για το 2018-19 Στο γερμανικό […]

17.06.2018 | 17:57

Στην κορυφή της παγκόσμιας κατάταξης επέστρεψε ο Ρότζερ Φέντερερ.

Ο Ελβετός πρωταθλητής, κατέκτησε το διεθνές τουρνουά της Στουτγκάρδης και περιμένει πλέον την αυριανή ανακοίνωση της νέα παγκόσμιας κατάταξης, που θα τον βρει για μία ακόμη φορά στην πρώτη θέση, αφού κατάφερε να ξεπεράσει το Ράφαελ Ναδάλ.

Euroleauge: Οι 16 συμμετέχοντες για το 2018-19

Στο γερμανικό τουρνουά, ο 37χρονος Ελβετός, νίκησε στον τελικό, τον Καναδό, Μίλος Ράονιτς με 6-4, 7-6 (7/3), φθάνοντας για 98η φορά στην γεμάτη διακρίσεις καριέρα του, στην κατάκτηση ενός διεθνούς τουρνουά.