25

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Το «τριφύλλι» διέλυσε τη Ρεάλ (pics)
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Το «τριφύλλι» διέλυσε τη Ρεάλ (pics)

Ο Παναθηναϊκός έκανε μια εντυπωσιακή εμφάνιση και διέλυσε τη Ρεάλ Μαδρίτης. Οι… πράσινοι έπαιξαν ολοκληρωτικό μπάσκετ με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Καλάθη και Τζέιμς, ισοπεδώνοντας τους αντιπάλους τους με 95 – 67. O Παναθηναϊκός μπήκε για να «εξαφανίσει» τη Ρεάλ και αυτό φάνηκε από την αρχή. Ενδεικτικό είναι ότι η αντίπαλος χρειάστηκε 5 λεπτά για να πετύχει το πρώτο της […]

Ο Παναθηναϊκός έκανε μια εντυπωσιακή εμφάνιση και διέλυσε τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Οι… πράσινοι έπαιξαν ολοκληρωτικό μπάσκετ με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Καλάθη και Τζέιμς, ισοπεδώνοντας τους αντιπάλους τους με 95 – 67.

O Παναθηναϊκός μπήκε για να «εξαφανίσει» τη Ρεάλ και αυτό φάνηκε από την αρχή. Ενδεικτικό είναι ότι η αντίπαλος χρειάστηκε 5 λεπτά για να πετύχει το πρώτο της καλάθι.

Η Euroleague «κυνηγά» τον Γιαννακόπουλο – Νέα πειθαρχική δίωξη!

Η ελληνική ομάδα είχε «χτίσει» άμυνα και επίθεση, με τους Μαδριλένους να αρχίζουν να συνέρχονται σιγά σιγά βελτιώνοντας την άμυνά τους.

Τα «κλειδιά» του αγώνα ήταν η εκπληκτική εμφάνιση του Καλάθη, ο επιθετικός Τζέιμς και η άμυνα της ομάδας.

Το… τριφύλλι συγκεντρώνεται στο δεύτερο παιχνίδι της σειράς, την Πέμπτη (19/4) στο ΟΑΚΑ.