18

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Με γκολ από απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Τσιμίκας βοήθησε στην πρόκριση της Βίλεμ (vid)

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου Η Βίλεμ κατάφερε να πάρει την πρόκριση στα ημιτελικά του ολλανδικού κυπέλλου, κερδίζοντας στα πέναλτι τη Ρόντα με 5-4. Το σκορ βρισκόταν στο 2-1 υπέρ των φιλοξενούμενων, ωστόσο, ο Έλληνας αμυντικός, Κωνσταντίνος Τσιμίκας, πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση εκεί όπου δεν άλλαξε […]

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου

Η Βίλεμ κατάφερε να πάρει την πρόκριση στα ημιτελικά του ολλανδικού κυπέλλου, κερδίζοντας στα πέναλτι τη Ρόντα με 5-4.

Το σκορ βρισκόταν στο 2-1 υπέρ των φιλοξενούμενων, ωστόσο, ο Έλληνας αμυντικός, Κωνσταντίνος Τσιμίκας, πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση εκεί όπου δεν άλλαξε κάτι, και στα πέναλτι η ομάδα του 21χρονου πήρε τη νίκη.