25

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Στα μπαράζ για το Μουντιάλ η Εθνική Ελλάδος!

Στα μπαράζ για το Μουντιάλ η Εθνική Ελλάδος!

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου Η εθνική μας τα κατάφερε! Οι Έλληνες διεθνείς, πήραν τη νίκη απέναντι στο Γιβραλτάρ με σκορ 4-0, κατακτώντας τη δεύτερη θέση του ομίλου που οδηγεί στα μπαράζ του παγκοσμίου κυπέλλου της Ρωσίας. Το σκορ άνοιξε στο 32ο λεπτό με κεφαλιά ο Βασίλης Τοροσίδης, και ο Μήτρογλου με δύο προσωπικά τέρματα […]

ελλαδα

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου

Η εθνική μας τα κατάφερε!

Οι Έλληνες διεθνείς, πήραν τη νίκη απέναντι στο Γιβραλτάρ με σκορ 4-0, κατακτώντας τη δεύτερη θέση του ομίλου που οδηγεί στα μπαράζ του παγκοσμίου κυπέλλου της Ρωσίας.

Το σκορ άνοιξε στο 32ο λεπτό με κεφαλιά ο Βασίλης Τοροσίδης, και ο Μήτρογλου με δύο προσωπικά τέρματα (61′,63′) έκανε το 3-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Γιαννιώτας, λίγο μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

Οι πιθανοί αντίπαλοι της ομάδας μας, είναι η Ιταλία, η Κροατία, η Δανία, η Ελβετία.

Η κλήρωση για τα Play off  θα γίνει στην Ζυρίχη στις 17 Οκτωβρίου και οι αγώνες 9-11 και 12-14.11. Η κλήρωση για την τελική φάση του Μουντιάλ 2018 (14.06-15.07.2018) θα γίνει στη Μόσχα τη 1η Δεκεμβρίου.