25

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Η Μάντσεστερ Σίτυ διέσυρε τη Ρεάλ Μαδρίτης με σκορ 4-1

Η Μάντσεστερ Σίτυ διέσυρε τη Ρεάλ Μαδρίτης με σκορ 4-1

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου Το διασυρμό γνώρισε η Ρεάλ Μαδρίτης από την Μάντσεστερ Σίτυ, σε φιλικό που διεξήχθη στο Λος Άντζελες των ΗΠΑ. Στο στάδιo Memorial Coliseum, υπήρχαν 93.000 θεατές. Τα γκολ για τους «πολίτες» πέτυχαν οι Οταμέντι, Στέρλινγκ, Στόουνς και ο 17χρονος Μπραχίμ Ντίαζ. Για την Ρεάλ, μείωσε στα τελευταία λεπτά ο Όσκαρ […]

RM2

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου

Το διασυρμό γνώρισε η Ρεάλ Μαδρίτης από την Μάντσεστερ Σίτυ, σε φιλικό που διεξήχθη στο Λος Άντζελες των ΗΠΑ.

Στο στάδιo Memorial Coliseum, υπήρχαν 93.000 θεατές.

Τα γκολ για τους «πολίτες» πέτυχαν οι Οταμέντι, Στέρλινγκ, Στόουνς και ο 17χρονος Μπραχίμ Ντίαζ.

Για την Ρεάλ, μείωσε στα τελευταία λεπτά ο Όσκαρ Ροντρίγκες.

Δεν αγωνίστηκε ο Μεντί, ο οποίος ταλαιπωρείται από μυϊκό τραυματισμό και θα απουσιάσει για 2-3 εβδομάδες. Θυμίζουμε πως αποκτήθηκε πρόσφατα από τη Σίτυ έναντι 52.000.000 λιρών, κι έγινε ο πιο ακριβός αμυντικός στην ιστορία.

MVP αναδείχθηκε ο Κέβιν Ντε Μπρούιν, ο οποίος έκανε ό,τι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο και “ετοίμασε” τα 3 από τα 4 γκολ της ομάδος του.

Σε συνέντευξη που παραχώρησε μετά το τέλος του αγώνα, ο Πεπ Γκουαρντιόλα φάνηκε 100% ικανοποιημένος από την απόδοση της ομάδας του, αλλά και από τους νεοαποκτηθέντες Γουόκερ και Ντανίλο.

Στη μεταγραφική περίοδο που διανύουμε, οι Άραβες της Σίτυ έχουν ξοδέψει πάνω από 200.000.000 λίρες για μεταγραφές.