“Πέταξε” την ευκαιρία να φύγει με την νίκη από το Βελιγράδι ο Παναθηναϊκός

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: Νίκος Καραμάνογλου

Ο Παναθηναϊκός αν και βρέθηκε να χάνει με 16-0 στην εκκίνηση του αγώνα, κατάφερε με να «μαζέψει» το σκορ και να περάσει μπροστά στην τρίτη περίοδο (46-47), ωστόσο τελικά γνώρισε την ήττα από τον Ερυθρό Αστέρα με 72-66 για την Ευρωλίγκα. Τα ελληνικά συνθήματα και η εχθρική ατμόσφαιρα φάνηκε ότι επηρέασαν τους “πράσινους”, στην «καυτή» Χάλα […]

26.01.2017 | 22:26

Τα ελληνικά συνθήματα και η εχθρική ατμόσφαιρα φάνηκε ότι επηρέασαν τους “πράσινους”, στην «καυτή» Χάλα Πιονίρ»

Τραγική εμφάνιση από Καλάθη και Τζεντίλε, αντίθετα ο Γκάμπριελ ήταν όλα τα λεφτά για τους «Πράσινους» με 23 πόντους.

Το τριφύλλι υποχώρησε στο 11-9 και πολύ δύσκολα θα μπει στην τετράδα, από την άλλη, οι τρομεροί Σέρβοι επιβεβαίωσαν τη φόρμα τους, πέτυχαν έβδομη συνεχόμενη νίκη και ανέβηκαν στο 12-8, διατηρώντας βάσιμες ελπίδες αβαντάζ.

Τα δεκάλεπτα: 20-14, 39-33, 57-56, 72-66.

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Ράντονιτς): Ουόλτερς 5 (1), Τόμσον 6, Μίτροβιτς 11, Λάζιτς 5 (1), Σιμόνοβιτς 13 (1), Τζένκινς 6, Γκούντουριτς 4, Γιόβιτς 7 (8 ασ.), Κούζμιτς 10 (14 ριμπ.), Μπιέλιτσα 5 (1).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ SUPERFOODS (Πασκουάλ): Σίνγκλετον 5 (1), Νίκολς, Ρίβερς 12 (2), Τζέιμς 19 (2), Φώτσης, Παππάς 2, Φελντέιν, Χαραλαμπόπουλος, Γκάμπριελ 23 (5), Τζεντίλε, Μπουρούσης 3 (1), Καλάθης 2.