Παρασκευή

19

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Με υπογραφή Μπεργκ η επιστροφή του Παναθηναϊκού στις νίκες (Video)

Με υπογραφή Μπεργκ η επιστροφή του Παναθηναϊκού στις νίκες (Video)

Ο Μάρκους Μπεργκ ήταν ο πρωταγωνιστής της νίκης του ΠΑΟ επί του Πλατανιά με 2-1, καθώς σκόραρε 2 γκολ μέσα σε 4 λεπτά και «καθάρισε» τον αγώνα. Το ματς Οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ στο 25ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπεργκ. Στο 29′ ο Σουηδός έκανε και το 2-0 με ωραίο πλασέ. Ο […]

berg

Ο Μάρκους Μπεργκ ήταν ο πρωταγωνιστής της νίκης του ΠΑΟ επί του Πλατανιά με 2-1, καθώς σκόραρε 2 γκολ μέσα σε 4 λεπτά και «καθάρισε» τον αγώνα.

Το ματς

Οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ στο 25ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπεργκ.

Στο 29′ ο Σουηδός έκανε και το 2-0 με ωραίο πλασέ.

Ο Πλατανιάς προσπάθησε να αντιδράσει και βρήκε δίχτυα με τον Γιακουμάκη στο 37ο λεπτό.

Στην επανάληψη οι δυο ομάδες προσπάθησαν να σκοράρουν, αλλά χωρίς κάποιο αποτέλεσμα, με το 2-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Παναθηναϊκός: Οδ.Βλαχοδήμος, Μαρινάκης, Ευαγγέλου, Τελάντερ, Χουλτ,  Κουρμπέλης, Ζέκα, Λουντ (92′ Ρέις), Βιγιαφάνιες (74′ Μπουμάλ), Παν.Βλαχοδήμος (77′ Λέτο), Μπεργκ.

Πλατανιάς: Σωτηρίου, Στάθης, Μπανανά, Πριντέτα, Βάντερσον, Κάργας (46′ Ντίνας), Μουνάφο, Αποστολόπουλος (84′ Γουνδουλάκης), Μενδρινός (65′ Ντεβέσα), Σίγκνεβιτς, Γιακουμάκης.