23

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Ανατροπή! Έχανε με 3-0 αλλά ισοφάρισε η Άρσεναλ (vid)

Ανατροπή! Έχανε με 3-0 αλλά ισοφάρισε η Άρσεναλ (vid)

Οι ειδικοί το χαρακτήρισαν ένα από τα κορυφαία παιχνίδια στην ιστορία της Premier League. Η Άρσεναλ δεν βλεπόντουσαν στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα με την Μπόρνμουθ, η οποία προηγήθηκε με 3-0. Στη συνέχεια η ομάδα του Βενγκέρ εκμεταλλεύτηκε την οπισθοχώρηση των γηπεδούχων και ότι έπαιξαν με δέκα για περίπου 10 λεπτά και με γκολ και […]

img_0520

Οι ειδικοί το χαρακτήρισαν ένα από τα κορυφαία παιχνίδια στην ιστορία της Premier League.

Η Άρσεναλ δεν βλεπόντουσαν στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα με την Μπόρνμουθ, η οποία προηγήθηκε με 3-0.

Στη συνέχεια η ομάδα του Βενγκέρ εκμεταλλεύτηκε την οπισθοχώρηση των γηπεδούχων και ότι έπαιξαν με δέκα για περίπου 10 λεπτά και με γκολ και δύο ασίστ του Ζιρού έσωσαν εντυπώσεις και βαθμό.

Η Άρσεναλ βρίσκεται τώρα στο -8 με ματς περισσότερο από την πρωτοπόρο, Τσέλσι, όπως και κάτω από Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Σίτι.