Σάββατο

20

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Έντονο επεισόδιο – Σπανούλης σε Παππά: «Βούλωσέ το, μην σε φτύσω στο πρόσωπο» (vid)
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Έντονο επεισόδιο – Σπανούλης σε Παππά: «Βούλωσέ το, μην σε φτύσω στο πρόσωπο»  Η αναμέτρηση στο ΟΑΚΑ ήταν για γερά νεύρα και οι παίκτες Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού δεν ήταν σε πολύ καλό mood. Στο ημίχρονο του αγώνα και την ώρα που οι ομάδες πήγαιναν στα αποδυτήριά τους, η κάμερα «έπιασε» τους Βασίλη Σπανούλη και Νίκο Παππά να […]

Έντονο επεισόδιο – Σπανούλης σε Παππά: «Βούλωσέ το, μην σε φτύσω στο πρόσωπο»

Η αναμέτρηση στο ΟΑΚΑ ήταν για γερά νεύρα και οι παίκτες Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού δεν ήταν σε πολύ καλό mood.

Στο ημίχρονο του αγώνα και την ώρα που οι ομάδες πήγαιναν στα αποδυτήριά τους, η κάμερα «έπιασε» τους Βασίλη Σπανούλη και Νίκο Παππά να ανταλλάσσουν κουβέντες.

Ο αρχηγός του Ολυμπιακού ακούστηκε να λέει «Βούλωσέ το, μην σε φτύσω στο πρόσωπο».

Ο ΠΑΟ στο κλειστό του ΟΑΚΑ για την 6η αγωνιστική της Basket League νίκησε με 79-70 τους Πειραιώτες που βρίσκονται σε συνεχόμενες ήττες και έτσι πήρε το προβάδισμα στο πρωτάθλημα.

Οι «αιώνιοι» δεν έπαιξαν καλό μπάσκετ

Οι Πρωταθλητές Ελλάδας όμως κέρδισαν, έκαναν το 6/6 στο ελληνικό πρωτάθλημα, την ώρα που οι Πειραιώτες γνώριζαν δεύτερη ήττα σε μιάμιση εβδομάδα σε αυτό το γήπεδο.

Πάντως τόσο οι πράσινοι όσο και οι Πειραιώτες πρέπει να ξεχάσουν όσα έγιναν το βράδυ της Κυριακής στο ΟΑΚΑ

Για τον Παναθηναϊκό ακολουθούν δύσκολοι αγώνες με τη Μπαρτσελόνα την Τετάρτη και τη Μπασκόνια την Παρασκευή

Για τον Ολυμπιακό ακόμη πιο ζόρικες αποστολές απέναντι στη Μπάγερν Μονάχου την Τρίτη και την Πρωταθλήτρια Ευρώπης Ρεάλ Μαδρίτης την Πέμπτη.