18

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Η Λάρισα πήρε το “εξάποντο”!

Η Λάρισα πήρε το “εξάποντο”!

Η Λάρισα επικράτησε με 2-1 του Λεβαδειακού στο AEL FC Arena και ανέβηκε  στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη. Το ματς Στο 22′ ο Ρέντζας από τα δεξιά έκανε την συρτή σέντρα, ο Ρέγες άφησε την μπάλα κάτω από τα πόδια και ο Αγκάνοβιτς στο ντεμπούτο του με την “βυσσινί” φανέλα με ωραίο πλασέ την έστειλε […]

Καταγραφή

Η Λάρισα επικράτησε με 2-1 του Λεβαδειακού στο AEL FC Arena και ανέβηκε  στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη.

Το ματς

Στο 22′ ο Ρέντζας από τα δεξιά έκανε την συρτή σέντρα, ο Ρέγες άφησε την μπάλα κάτω από τα πόδια και ο Αγκάνοβιτς στο ντεμπούτο του με την “βυσσινί” φανέλα με ωραίο πλασέ την έστειλε στην απέναντι γωνία του Ναμάσκο.

Στο 61′ ο Νίκος Καλτσάς  ισοφάρισε όταν το σουτ που επιχείρησε κόντραρε στον Αβραάμ, άλλαξε πορεία μπερδεύοντας τον πορτιέρο της ΑΕΛ.

Το ματς έγινε ροντέο στα υπόλοιπα λεπτά και υπεύθυνος ήταν ο διαιτητής Στυλιάρας.

Ο ρέφερι από την Αιτ/νία μέσα σε τρία λεπτά απέβαλε με κόκκινη κάρτα από έναν παίκτη για κάθε ομάδα. Ντέλετιτς και Γιουσούφ χτύπησαν στον αέρα με τον αγκώνα αντίπαλό τους και πήγαν… πρόωρα για ντουζ.

Η Λάρισα στην δεύτερη τελική της βρήκε και το δεύτερο γκολ που τελικά της χάρισε και τη νίκη.Ο Ναζλίδης στο 71′ σέντραρε και ο Ρέντζας με κεφαλιά έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τους “βυσσινί” και εν τέλει να τους δώσει και την νίκη μιας και δεν άλλαξε κάτι στα τελευταία λεπτά.

ΑΕ ΛΑΡΙΣΑ (Σάκης Τσιώλης): Ξενόδοχοφ, Ρέντζας(88′ Γιοβάνοβιτς), Φατιόν, Φάρκας, Αβραάμ, Μασαλέσα, Ντέλετιτς, Αγκάνοβιτς(77′ Βαρέλα), Ρέγες(54′ Γκουλουζάντε), Ναζλίδης, Ικάουνιεκς

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ναμάσκο, Βούρος(77′ Μιλιάζες), Μεντί, Ουόν(34′ Τριποτσέρης), Νιάσε, Καλτσάς, Ζεζίνιο, Τόνι Σίλβα(87′ Βασιλείου), Καραμπουέ, Γιουσούφ, Γιακουμάκης