Σάββατο

20

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Η αγαπημένη του … συνήθεια! Νίκησε πάλι με ανατροπή στο τέλος ο Ολυμπιακός! (Video)

Με νίκη ξεκίνησε το 2017 ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε με 2-1 του Αστέρα στο Γ. Καραϊσκάκης. “Λυτρωτής” για τους ερυθρόλευκους ο Μάρκο Μάριν που σκόραρε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.   Το ματς Στο 27′ ο Μάσα βγήκε τετ-α-τετ, ο Λεάλι τον βρήκε και ο Βάτσιος έδωσε πέναλτι. Ο ίδιος το μετέτρεψε σε […]

2

Με νίκη ξεκίνησε το 2017 ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε με 2-1 του Αστέρα στο Γ. Καραϊσκάκης. “Λυτρωτής” για τους ερυθρόλευκους ο Μάρκο Μάριν που σκόραρε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το ματς

Στο 27′ ο Μάσα βγήκε τετ-α-τετ, ο Λεάλι τον βρήκε και ο Βάτσιος έδωσε πέναλτι. Ο ίδιος το μετέτρεψε σε γκολ ανοίγοντας το σκορ στο “Καραϊσκάκης.

Στο 54′ το γκολ τελικά ήρθε για τον Ολυμπιακό με δυνατό σουτ του Φορτούνη, έξω από τη περιοχή του Ντοναρούμα.

Το γκολ της νίκης και της ανατροπής ήρθε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Μαρίν, μετά από την μη απομάκρυνση της μπάλας των Αρκάδων και πλασέ του Γερμανού από κοντά.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπέντο): Λεάλι, Μποτία, Βιάνα, Φιγκέιρας, Ντε λα Μπέγια, Καμπιάσο(64′ Ανδρούτσος), Μάρτινς, Φορτούνης, Μανθάτης(79′ Μαρίν), Σεμπά, Καρντόσο(71′ Ιντέγε)

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Ελευθερόπουλος): Ντοναρούμα, Γιαννούλης, Μπέρτος, Σελίν, Τσιλιανίδης, Ιγκόρ, Τσουκαλάς, Δημούτσος(79′ Ιωαννίδης), Καλτσάς, Μάσα(59′ Φαρίνια), Μανιάς(69′ Χαμντανί)