25

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / «Τρελάθηκε» και έσπασε τον πάγκο ο Κοεντράο! (vid)

«Τρελάθηκε» και έσπασε τον πάγκο ο Κοεντράο! (vid)

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου Η Σπόρτινγκ Λισαβόνας ταξίδεψε στην έδρα της Σετούμπαλ, με μόνο στόχο τη νίκη καθώς δίνει μάχη για την κατάκτηση του τίτλου. Όλα πήγαιναν καλά μέχρι τις καθυστερήσεις του αγώνα, αφού τα «λιοντάρια» βρίσκονταν μπροστά στο σκορ με 1-0, με το γκολ του Μπρούνο Φερνάντες από το 31′. Στο 95ο λεπτό […]

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου

Η Σπόρτινγκ Λισαβόνας ταξίδεψε στην έδρα της Σετούμπαλ, με μόνο στόχο τη νίκη καθώς δίνει μάχη για την κατάκτηση του τίτλου.

Όλα πήγαιναν καλά μέχρι τις καθυστερήσεις του αγώνα, αφού τα «λιοντάρια» βρίσκονταν μπροστά στο σκορ με 1-0, με το γκολ του Μπρούνο Φερνάντες από το 31′.

Στο 95ο λεπτό της αναμέτρησης, ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ και της ΑΕΚ, Εντίνιο, εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισαν οι γηπεδούχοι και έδωσε στην ομάδα του την ισοπαλία.

Η Πόρτο εκμεταλλεύτηκε τη «γκέλα» αυτή και επικρατώντας της Τοντέλα, ανέβηκε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Φάμπιο Κοεντράο, ήταν έξαλλος με την εξέλιξη του αγώνα, και ξέσπασε με γροθιές κατά του πάγκου.